
Rusland: dodental Oekraïense aanval op Belgorod loopt op
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Russische autoriteiten zeggen dat bij Oekraïense aanvallen op de West-Russische plaats Belgorod zeker achttien mensen zijn gedood, onder wie twee kinderen. Ook raakten 111 mensen gewond, aldus het Russische ministerie van Noodsituaties.
Belgorod, dat op zo'n 30 kilometer van de Oekraïense grens ligt, wordt vaker onder vuur genomen door Oekraïne. Kyiv eist zelden verantwoordelijkheid op voor aanvallen op de grensregio.
Volgens Oekraïense media gaat het om een vergeldingsactie voor de Russische aanvallen op Oekraïne van vrijdag. Daarbij kwamen volgens Oekraïense autoriteiten 39 mensen om het leven en raakten 159 mensen gewond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. De landen hebben elk 84 personen laten gaan na bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten, bericht het Russische ministerie van Defensie.
12 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noorse minister van Financiën vorige maand gevraagd naar de Nobelprijs voor de Vrede. Dat schrijft de Noorse zakenkrant Dagens Naeringsliv, die zich baseert op anonieme bronnen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse politie heeft in een voorstad van Parijs vier lichamen gevonden in de rivier de Seine. Momenteel is er nog geen bewijs gevonden dat de doden iets met elkaar te maken hebben.
12 uur geleden