Rusland: dodental door Oekraïense beschieting verder opgelopen
LISITSJANSK (ANP/RTR) - Het dodental door een Oekraïense beschieting van de stad Lisitsjansk, in de oostelijke Oekraïense regio Loehansk, is volgens de lokale autoriteiten opgelopen tot zeker 28. Onder de doden is ook een kind, meldt het Russische ministerie van Noodsituaties zondagochtend. Zaterdagavond spraken de Russische autoriteiten nog over vijftien doden.
De aanval zou zijn gericht op een gebouw waarin een populaire bakkerij gevestigd was. Volgens het ministerie zijn er ook zeker tien gewonden. Zij zijn na de Oekraïense aanval onder het puin vandaan gehaald. Mogelijk liggen er nog meer slachtoffers onder het puin.
"De zoek- en reddingsoperatie gaat door", zei het ministerie via de berichtendienst Telegram. Het door Rusland-gecontroleerde Loehansk-informatiecentrum zei op Telegram dat de aanval van zaterdag was uitgevoerd met HIMARS-raketten.
Inwoneraantal Lisitsjansk
Oekraïne heeft niet gereageerd op de Russische beschuldigingen, die niet onafhankelijk geverifieerd kunnen worden. Persbureau Reuters zegt dat het de locatie van de aanval heeft bevestigd op basis van een video van het Russische ministerie van Noodsituaties. De datum van de gefilmde beelden of andere details kan het persbureau echter niet verifiëren.
Lisitsjansk werd in 2022 door Rusland ingenomen. De stad ligt in de regio Loehansk, die door Rusland is ingelijfd. Volgens Oekraïense functionarissen is slechts ongeveer een tiende van de 110.000 inwoners die voor de oorlog in de stad woonden, achtergebleven.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
10 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
10 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
10 uur geleden