Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: dodental door Oekraïense beschieting verder opgelopen

Rusland: dodental door Oekraïense beschieting verder opgelopen

LISITSJANSK (ANP/RTR) - Het dodental door een Oekraïense beschieting van de stad Lisitsjansk, in de oostelijke Oekraïense regio Loehansk, is volgens de lokale autoriteiten opgelopen tot zeker 28. Onder de doden is ook een kind, meldt het Russische ministerie van Noodsituaties zondagochtend. Zaterdagavond spraken de Russische autoriteiten nog over vijftien doden.

De aanval zou zijn gericht op een gebouw waarin een populaire bakkerij gevestigd was. Volgens het ministerie zijn er ook zeker tien gewonden. Zij zijn na de Oekraïense aanval onder het puin vandaan gehaald. Mogelijk liggen er nog meer slachtoffers onder het puin.

"De zoek- en reddingsoperatie gaat door", zei het ministerie via de berichtendienst Telegram. Het door Rusland-gecontroleerde Loehansk-informatiecentrum zei op Telegram dat de aanval van zaterdag was uitgevoerd met HIMARS-raketten.

Inwoneraantal Lisitsjansk

Oekraïne heeft niet gereageerd op de Russische beschuldigingen, die niet onafhankelijk geverifieerd kunnen worden. Persbureau Reuters zegt dat het de locatie van de aanval heeft bevestigd op basis van een video van het Russische ministerie van Noodsituaties. De datum van de gefilmde beelden of andere details kan het persbureau echter niet verifiëren.

Lisitsjansk werd in 2022 door Rusland ingenomen. De stad ligt in de regio Loehansk, die door Rusland is ingelijfd. Volgens Oekraïense functionarissen is slechts ongeveer een tiende van de 110.000 inwoners die voor de oorlog in de stad woonden, achtergebleven.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

4 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

5 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

5 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

7 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

8 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

8 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

10 uur geleden