Rusland: dodental door Oekraïense beschieting verder opgelopen
LISITSJANSK (ANP/RTR) - Het dodental door een Oekraïense beschieting van de stad Lisitsjansk, in de oostelijke Oekraïense regio Loehansk, is volgens de lokale autoriteiten opgelopen tot zeker 28. Onder de doden is ook een kind, meldt het Russische ministerie van Noodsituaties zondagochtend. Zaterdagavond spraken de Russische autoriteiten nog over vijftien doden.
De aanval zou zijn gericht op een gebouw waarin een populaire bakkerij gevestigd was. Volgens het ministerie zijn er ook zeker tien gewonden. Zij zijn na de Oekraïense aanval onder het puin vandaan gehaald. Mogelijk liggen er nog meer slachtoffers onder het puin.
"De zoek- en reddingsoperatie gaat door", zei het ministerie via de berichtendienst Telegram. Het door Rusland-gecontroleerde Loehansk-informatiecentrum zei op Telegram dat de aanval van zaterdag was uitgevoerd met HIMARS-raketten.
Inwoneraantal Lisitsjansk
Oekraïne heeft niet gereageerd op de Russische beschuldigingen, die niet onafhankelijk geverifieerd kunnen worden. Persbureau Reuters zegt dat het de locatie van de aanval heeft bevestigd op basis van een video van het Russische ministerie van Noodsituaties. De datum van de gefilmde beelden of andere details kan het persbureau echter niet verifiëren.
Lisitsjansk werd in 2022 door Rusland ingenomen. De stad ligt in de regio Loehansk, die door Rusland is ingelijfd. Volgens Oekraïense functionarissen is slechts ongeveer een tiende van de 110.000 inwoners die voor de oorlog in de stad woonden, achtergebleven.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
7 uur geleden