Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: dodental door Oekraïense beschieting verder opgelopen

Rusland: dodental door Oekraïense beschieting verder opgelopen

LISITSJANSK (ANP/RTR) - Het dodental door een Oekraïense beschieting van de stad Lisitsjansk, in de oostelijke Oekraïense regio Loehansk, is volgens de lokale autoriteiten opgelopen tot zeker 28. Onder de doden is ook een kind, meldt het Russische ministerie van Noodsituaties zondagochtend. Zaterdagavond spraken de Russische autoriteiten nog over vijftien doden.

De aanval zou zijn gericht op een gebouw waarin een populaire bakkerij gevestigd was. Volgens het ministerie zijn er ook zeker tien gewonden. Zij zijn na de Oekraïense aanval onder het puin vandaan gehaald. Mogelijk liggen er nog meer slachtoffers onder het puin.

"De zoek- en reddingsoperatie gaat door", zei het ministerie via de berichtendienst Telegram. Het door Rusland-gecontroleerde Loehansk-informatiecentrum zei op Telegram dat de aanval van zaterdag was uitgevoerd met HIMARS-raketten.

Inwoneraantal Lisitsjansk

Oekraïne heeft niet gereageerd op de Russische beschuldigingen, die niet onafhankelijk geverifieerd kunnen worden. Persbureau Reuters zegt dat het de locatie van de aanval heeft bevestigd op basis van een video van het Russische ministerie van Noodsituaties. De datum van de gefilmde beelden of andere details kan het persbureau echter niet verifiëren.

Lisitsjansk werd in 2022 door Rusland ingenomen. De stad ligt in de regio Loehansk, die door Rusland is ingelijfd. Volgens Oekraïense functionarissen is slechts ongeveer een tiende van de 110.000 inwoners die voor de oorlog in de stad woonden, achtergebleven.

Meer uit Buitenland

Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

1 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

1 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

3 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

8 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

8 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

11 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

11 uur geleden