Rusland: dodental aanslag bij Moskou staat op 133
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de aanslag nabij Moskou op vrijdagavond staat volgens het onderzoeksbureau van de Russische overheid op 133, nadat het zaterdagochtend 115 doden had gemeld. Margarita Simonyan, het hoofd van de staatsgecontroleerde televisieomroep RT, zei eerder zaterdag dat er 143 doden zouden zijn gevallen.
Reddingswerkers zoeken nog volop naar lichamen tussen het puin in het muziekcentrum Crocus City Hall, in Krasnogorsk even buiten Moskou, waar aanvallers vrijdagavond binnenvielen. Ze vuurden met automatische geweren op bezoekers en stichtten ook brand, waarna een deel van het dak naar beneden kwam. Volgens de gouverneur van Moskou, Andrej Vorobjov, duurt het nog meerdere dagen voor de hulpdiensten het gebouw helemaal hebben doorzocht.
Zaterdagochtend werden ook de eerste arrestaties verricht na de aanslag. De Russische veiligheidsdienst FSB meldde dat elf personen zijn aangehouden. Vier van hen zouden rechtstreeks betrokken zijn geweest bij de aanval op de concertzaal.
De FSB claimt dat er een connectie is tussen de vermeende aanvallers en Oekraïne, maar een medewerker van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwerpt die bewering en noemt betrokkenheid van Kyiv "absurd". Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
20 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
44 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
1 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
2 uur geleden