Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: dit jaar bijna 120.000 nieuwe soldaten gerekruteerd

Rusland: dit jaar bijna 120.000 nieuwe soldaten gerekruteerd

MOSKOU (ANP/AFP) - Dit jaar hebben zich volgens Moskou bijna 120.000 mensen ingeschreven voor het Russische leger. Met dat getal kwam Dmitri Medvedev, oud-president en tegenwoordig Poetins tweede man in de Russische Veiligheidsraad.

Moskou doet doorgaans geheimzinnig over het aantal in Oekraïne gesneuvelde militairen, maar het is duidelijk dat het zijn best doet om meer soldaten te rekruteren. Volgens schattingen zou het Russische leger 400.000 extra militairen nodig hebben, dus bovenop de mensen die vorig jaar al bij het leger zaten.

In september kondigde president Vladimir Poetin een gedeeltelijke mobilisatie aan voor 300.000 mensen. Dat leidde tot een grote stroom van jonge mannen die het land verlieten om een eventuele dienstplicht te ontlopen. Waarschijnlijk wil Poetin geen tweede mobilisatie uitroepen, om niet op nog meer weerstand in de samenleving te stuiten. In plaats daarvan heeft het leger de laatste maanden een uitgebreide promotiecampagne gevoerd.

Westerse schattingen gaan uit van ongeveer 150.000 doden en gewonden onder de Russische soldaten, net zoveel als aan Oekraïense zijde. De laatste keer dat Rusland zelf iets zei over het dodental was in september, toen ging het om 6000 doden. Het echte getal is onmogelijk te achterhalen. Ook het aantal gerekruteerden dit jaar is niet te verifiëren.

Meer uit Buitenland

Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

23 minuten geleden
Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

3 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

7 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

7 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

8 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

9 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

9 uur geleden