Rusland denkt toch nog veel winst te maken met olie en gas
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland kan dit jaar waarschijnlijk toch veel winst maken met de levering van olie en gas, ondanks de westerse sancties tegen Rusland en Europese boycot van Russische olie. Dat heeft de Russische minister van Buitenlandse zaken Sergej Lavrov gezegd, die daarbij wees op de flink gestegen energieprijzen. Daardoor leveren de leveringen die Rusland nog wel kan doen veel meer geld op.
"Gezien het prijsniveau dat is ontstaan als gevolg van het beleid van het Westen, hebben we geen verliezen geleden", heeft de bewindsman dit weekend gezegd tegen een televisiezender uit Bosnië en Herzegovina. "Integendeel, dit jaar zullen we de winst uit de export van onze energiebronnen aanzienlijk verhogen."
Michaïl Oeljanov, die Ruslands permanente afgevaardigde is bij internationale organisaties in Wenen, reageerde een paar dagen terug al op het olie-embargo dat de Europese Unie heeft afgesproken voor Russische tankerolie. Hij wees er toen op dat Rusland andere afnemers zal vinden voor de olie die de EU niet meer afneemt. Lavrov kwam met een vergelijkbare redenering. Er is veel vraag naar olie en we hebben alternatieve afnemers, onderstreepte hij nogmaals.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden