Rusland denkt dat samenwerking met China steeds beter wordt
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov denkt dat de samenwerking tussen Rusland en China steeds beter wordt nu het Westen steeds strengere sancties oplegt aan Rusland vanwege de inval in Oekraïne.
"Onze samenwerking wordt sterker, want het Westen ondermijnt de fundering waar het internationale systeem op is gebaseerd. Wij als twee grootmachten moeten nu gaan nadenken hoe het verdergaat in de wereld", zei Lavrov tegen persbureau Interfax.
Vrijdag zei president Xi Jinping van China nog dat het conflict in Oekraïne nadelig is voor alle betrokkenen. De Chinese leider ziet juist een grote rol weggelegd voor zijn land en de Verenigde Staten in het bewerkstelligen van wereldvrede.
Meer uit Buitenland
KARACHI/ORMARA (ANP/AFP) - Pakistaanse reddingswerkers hebben voor de kust het wrak gevonden van een dinsdagavond verdwenen vrachtvliegtuig. Het vloog met vijf bemanningsleden van Karachi naar de Verenigde Arabische Emiraten, maar verdween ongeveer 240 kilometer ten westen van Karachi.
6 minuten geledenANKARA (ANP) - Onder de NAVO-landen is wel degelijk sprake van eenheid, zei premier Rob Jetten op het topoverleg van het bondgenootschap in Ankara. Hij hoopt dat die eenheid "in de komende uren en dagen meer en meer aan de buitenkant zichtbaar wordt".
14 minuten geledenSCHONGAU (ANP/DPA) - De politie in het Zuid-Duitse Schongau heeft geen reden te denken dat de mesaanval in die plaats eerder op de dag het werk is van meer dan één dader. Dat meldt de politie Oberbayern Süd op X. Geen van de twee meisjes die woensdagmiddag gewond raakten op het Welfen-Gymnasium verkeert in levensgevaar.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het Franse Hof van Cassatie zegt de zaak van de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen uiterlijk begin april te kunnen behandelen. Dinsdag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor het verduisteren van EU-geld, maar nog dezelfde dag maakte ze bekend in cassatie te gaan en alsnog deel te nemen aan de verkiezingen.
21 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni zegt dat haar land zich zal gaan houden aan de NAVO-bestedingsnorm van 5 procent voor 2035, maar wel op een eigen manier. Ze wil zelf het tijdspad en de procedure bepalen en is van plan om voorrang te geven aan de Italiaanse defensiesector.
24 minuten geledenANKARA (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft op de NAVO-top in Ankara gezegd dat de Amerikaanse verwijten over nalatigheid van Spanje binnen het bondgenootschap onterecht zijn. Spanje heeft zich volgens hem buitengewone inspanningen getroost om in 2026 2 procent van het bbp aan defensie uit te geven. De dreigementen van president Donald Trump "nemen we met geduld tot ons".
25 minuten geledenANKARA (ANP) - Albanië is nog altijd het beoogde gastland van de volgende NAVO-top, zei secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte tijdens een persconferentie die volgde op een top in Ankara. In de slotverklaring werd Albanië niet nadrukkelijk genoemd als gastland, volgens diplomaten als waarschuwing omdat Albanië de defensie-uitgaven niet voldoende heeft verhoogd.
1 uur geleden