Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland denkt al aan organisatie EK voetbal 2028 of 2032

Rusland denkt al aan organisatie EK voetbal 2028 of 2032

SINT-PETERSBURG (ANP) - Rusland zou in 2028 of 2032 het EK voetbal kunnen organiseren. Volgens Aleksei Sorokin, bestuurslid van de Europese federatie UEFA en voorzitter van het organisatiecomité van de EK-wedstrijden in Sint-Petersburg, zou het "zeer logisch" zijn als Rusland zich kandidaat stelt voor één van de komende EK's.

"Ik kan niet voor mijn collega's van de Russische bond spreken. Maar ik denk dat het zeer logisch zou zijn", zegt Sorokin in een interview met de krant Sport Express. De 49-jarige Rus was hoofd van het organisatiecomité van het WK van 2018 in zijn land. Sorokin is nu ook toernooidirecteur in Sint-Petersburg, één van de elf steden waar de EK-wedstrijden worden gespeeld.

Sint-Petersburg heeft drie duels overgenomen die in eerste instantie in Dublin zouden zijn. De Ierse hoofdstad haakte in april af, omdat het niet kon garanderen dat er toeschouwers het stadion in zouden mogen. In de Russische stad wordt 50 procent van de capaciteit gebruikt, wat neerkomt op zo'n 34.000 bezoekers. In totaal zijn er dit EK zeven duels in Sint-Petersburg, waaronder één kwartfinale.

Het volgende EK, in 2024, wordt in Duitsland gehouden. "Onze infrastructuur is op orde en we hebben de ervaring", zei Sorokin over een mogelijke kandidaatstelling voor de EK's van 2028 of 2032. "We hebben in de voorbereiding op dit toernooi ook aan de UEFA laten zien dat we een betrouwbare partner zijn, klaar voor iedere plotwending en klaar om te helpen. Als de UEFA de juiste beslissing neemt, dan kunnen we in Rusland opnieuw in al zijn glorie laten zien."

Meer uit Sport

Schaatser Roest ver verwijderd van olympisch ticket op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.

35 minuten geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

44 minuten geleden
Leerdam hoopt op aanwijsplek op 1000 meter voor Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geëmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.

46 minuten geleden
Van der Poel voorlopig onverslaanbaar in veldritten

GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel is deze winter voorlopig onverslaanbaar in veldritten. De wereldkampioen won ook bij zijn vijfde optreden in de modder, in de wereldbekercross van het Belgische Gavere. Het was zijn vierde zege in de voornaamste competitie, waarvan hij de eerste drie wedstrijden had laten schieten.

50 minuten geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

1 uur geleden
Schaatsster Leerdam komt ten val op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen ten val gekomen op de 1000 meter. De 26-jarige Zuid-Hollandse ging in haar rit tegen Angel Daleman in de tweede bocht onderuit.

1 uur geleden
Veldrijdster Brand in wereldbeker ook de beste in Gavere

GAVERE (ANP) - Lucinda Brand heeft opnieuw een wedstrijd uit het veldrijden aan haar erelijst toegevoegd. De Nederlandse was in koude omstandigheden in het Belgische Gavere de beste in de zevende ontmoeting in de wereldbeker van dit seizoen.

2 uur geleden