Rusland denkt al aan organisatie EK voetbal 2028 of 2032
SINT-PETERSBURG (ANP) - Rusland zou in 2028 of 2032 het EK voetbal kunnen organiseren. Volgens Aleksei Sorokin, bestuurslid van de Europese federatie UEFA en voorzitter van het organisatiecomité van de EK-wedstrijden in Sint-Petersburg, zou het "zeer logisch" zijn als Rusland zich kandidaat stelt voor één van de komende EK's.
"Ik kan niet voor mijn collega's van de Russische bond spreken. Maar ik denk dat het zeer logisch zou zijn", zegt Sorokin in een interview met de krant Sport Express. De 49-jarige Rus was hoofd van het organisatiecomité van het WK van 2018 in zijn land. Sorokin is nu ook toernooidirecteur in Sint-Petersburg, één van de elf steden waar de EK-wedstrijden worden gespeeld.
Sint-Petersburg heeft drie duels overgenomen die in eerste instantie in Dublin zouden zijn. De Ierse hoofdstad haakte in april af, omdat het niet kon garanderen dat er toeschouwers het stadion in zouden mogen. In de Russische stad wordt 50 procent van de capaciteit gebruikt, wat neerkomt op zo'n 34.000 bezoekers. In totaal zijn er dit EK zeven duels in Sint-Petersburg, waaronder één kwartfinale.
Het volgende EK, in 2024, wordt in Duitsland gehouden. "Onze infrastructuur is op orde en we hebben de ervaring", zei Sorokin over een mogelijke kandidaatstelling voor de EK's van 2028 of 2032. "We hebben in de voorbereiding op dit toernooi ook aan de UEFA laten zien dat we een betrouwbare partner zijn, klaar voor iedere plotwending en klaar om te helpen. Als de UEFA de juiste beslissing neemt, dan kunnen we in Rusland opnieuw in al zijn glorie laten zien."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
1 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
1 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
3 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
22 uur geleden