Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland claimt succes bij test hypersonische en andere raketten

Rusland claimt succes bij test hypersonische en andere raketten

MOSKOU (AN/RTR/AFP) - Rusland heeft tijdens grootschalige oefeningen onder meer hypersonische raketten getest en heeft daarbij succesvol doelen in zee en op land getroffen, meldt het Kremlin. President Vladimir Poetin en zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko volgden de aangekondigde oefening volgens Russische media vanuit een controlekamer.

De operatie komt op een moment dat de spanningen rond Oekraïne hoog zijn opgelopen. De Verenigde Staten zeggen vrijwel dagelijks dat een Russische inval elk moment kan gebeuren. Moskou ontkent dat. Rusland houdt al weken militaire manoeuvres te land, ter zee en in de lucht. Poetins woordvoerder zei dat ook de geplande oefeningen van zaterdag geen zorgen hoeven te baren.

Oorlogsschepen en onderzeeërs lanceerden volgens het Kremlin kruisraketten en hypersonische projectielen van het type Kunzhal en Tsirkon. Afgelopen zomer meldde Moskou ook al een succesvolle test met dergelijke wapens, die wendbaarder en vele malen sneller zijn dan reguliere raketten.

Poetin zei eerder dat de "onoverwinnelijke" futuristische wapens bestaande verdedigingssystemen kunnen omzeilen. Een traditionele raket volgt een vaste baan, terwijl hypersonische wapens onvoorspelbaarder zijn omdat ze nog kunnen manoeuvreren na de lancering. Bij de oefening zijn ook ballistische raketten getest die een nucleaire lading kunnen dragen. Ook de luchtmacht was bij de oefening betrokken.

Meer uit Buitenland

Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

26 minuten geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

1 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

2 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

6 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

7 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

8 uur geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

9 uur geleden