Rusland claimt succes bij test hypersonische en andere raketten
MOSKOU (AN/RTR/AFP) - Rusland heeft tijdens grootschalige oefeningen onder meer hypersonische raketten getest en heeft daarbij succesvol doelen in zee en op land getroffen, meldt het Kremlin. President Vladimir Poetin en zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko volgden de aangekondigde oefening volgens Russische media vanuit een controlekamer.
De operatie komt op een moment dat de spanningen rond Oekraïne hoog zijn opgelopen. De Verenigde Staten zeggen vrijwel dagelijks dat een Russische inval elk moment kan gebeuren. Moskou ontkent dat. Rusland houdt al weken militaire manoeuvres te land, ter zee en in de lucht. Poetins woordvoerder zei dat ook de geplande oefeningen van zaterdag geen zorgen hoeven te baren.
Oorlogsschepen en onderzeeërs lanceerden volgens het Kremlin kruisraketten en hypersonische projectielen van het type Kunzhal en Tsirkon. Afgelopen zomer meldde Moskou ook al een succesvolle test met dergelijke wapens, die wendbaarder en vele malen sneller zijn dan reguliere raketten.
Poetin zei eerder dat de "onoverwinnelijke" futuristische wapens bestaande verdedigingssystemen kunnen omzeilen. Een traditionele raket volgt een vaste baan, terwijl hypersonische wapens onvoorspelbaarder zijn omdat ze nog kunnen manoeuvreren na de lancering. Bij de oefening zijn ook ballistische raketten getest die een nucleaire lading kunnen dragen. Ook de luchtmacht was bij de oefening betrokken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
38 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.
4 uur geleden