Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland claimt succes bij test hypersonische en andere raketten

Rusland claimt succes bij test hypersonische en andere raketten

MOSKOU (AN/RTR/AFP) - Rusland heeft tijdens grootschalige oefeningen onder meer hypersonische raketten getest en heeft daarbij succesvol doelen in zee en op land getroffen, meldt het Kremlin. President Vladimir Poetin en zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko volgden de aangekondigde oefening volgens Russische media vanuit een controlekamer.

De operatie komt op een moment dat de spanningen rond Oekraïne hoog zijn opgelopen. De Verenigde Staten zeggen vrijwel dagelijks dat een Russische inval elk moment kan gebeuren. Moskou ontkent dat. Rusland houdt al weken militaire manoeuvres te land, ter zee en in de lucht. Poetins woordvoerder zei dat ook de geplande oefeningen van zaterdag geen zorgen hoeven te baren.

Oorlogsschepen en onderzeeërs lanceerden volgens het Kremlin kruisraketten en hypersonische projectielen van het type Kunzhal en Tsirkon. Afgelopen zomer meldde Moskou ook al een succesvolle test met dergelijke wapens, die wendbaarder en vele malen sneller zijn dan reguliere raketten.

Poetin zei eerder dat de "onoverwinnelijke" futuristische wapens bestaande verdedigingssystemen kunnen omzeilen. Een traditionele raket volgt een vaste baan, terwijl hypersonische wapens onvoorspelbaarder zijn omdat ze nog kunnen manoeuvreren na de lancering. Bij de oefening zijn ook ballistische raketten getest die een nucleaire lading kunnen dragen. Ook de luchtmacht was bij de oefening betrokken.

Meer uit Buitenland

Man vrijgelaten na schietpartij Brown: schutter loopt nog rond

PROVIDENCE (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten laten de man vrij die was aangehouden na de dodelijke schietpartij op Brown University. "Ik denk dat het eerlijk is om te zeggen dat er geen reden is om hem als mogelijke verdachte te beschouwen", zei procureur-generaal Peter Neronha van Rhode Island tegen de pers. Hij wilde niet in detail treden over hoe het onderzoek ervoor staat. "Het is duidelijk dat de moordenaar nog rondloopt en daarom gaan we het plan van aanpak niet prijsgeven."

17 minuten geleden
Amerikaanse regisseur Rob Reiner en vrouw thuis dood gevonden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner (78) en zijn vrouw Michele zijn zondag dood aangetroffen in hun huis in Los Angeles. Dat heeft de familie laten weten aan nieuwszender CNN. De politie gaat uit van een misdrijf. Volgens entertainmentsite People melden meerdere bronnen dat de zoon van het stel hierbij betrokken was. Hij zou worden verhoord, maar de politie heeft dat nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Mediamagnaat Jimmy Lai opnieuw veroordeeld

HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.

2 uur geleden
Australische premier wil strengere wapenwetten

SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.

2 uur geleden
Twee doden in huis van regisseur Rob Reiner in LA

LOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.

2 uur geleden
Inzamelingsactie voor held Bondi Beach haalt 340.000 dollar op

SYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.

4 uur geleden
Zeker 21 doden na stortregen in Marokkaanse kuststad Safi

SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.

4 uur geleden