Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland claimt Oekraïense aanvallen te hebben afgeslagen

Rusland claimt Oekraïense aanvallen te hebben afgeslagen

DONETSK (ANP/RTR) - Rusland heeft naar eigen zeggen aanvallen van Oekraïense troepen in de zuidelijke regio's Cherson en Mykolajiv en in de oostelijke regio Donetsk afgeslagen. Het Russische ministerie van Defensie claimt zondag de Oekraïense strijdkrachten aanzienlijke verliezen te hebben toegebracht. Die beweringen zijn echter moeilijk te verifiëren.

Het Oekraïense leger probeerde volgens Moskou op te rukken, maar zou op verschillende plekken zijn gestuit. In de regio Charkov claimt Rusland drie door de Verenigde Staten geleverde houwitsers te hebben vernietigd, evenals een oversteek- en doorvoerpunt van de Oekraïense strijdkrachten over de rivier de Oskil.

Moskou zegt ook met succes luchtaanvallen op militaire doelen en infrastructuur voor energie te hebben uitgevoerd. Eerder deze week voerde het Russische leger zware aanvallen uit als reactie op een explosie op de Krimbrug tussen Rusland en de Krim. Bij de aanvallen, die in heel Oekraïne plaatsvonden, vielen volgens Oekraïense informatie zeker negentien doden en 105 gewonden.

Dit weekend meldden Rusland en Oekraïne over en weer luchtaanvallen. Volgens Oekraïne heeft Rusland onder meer burgerdoelen beschoten in de zuidelijke havenstad Nikopol. Ook in de stad Bachmoet in het oosten zouden projectielen zijn ingeslagen. Moskou meldde dat de grensstad Belgorod onder vuur is genomen.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

3 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

4 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

4 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

5 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

6 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

6 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

7 uur geleden