Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland blokkeert simkaarten preventief om dronedreiging

Rusland blokkeert simkaarten preventief om dronedreiging

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland blokkeert simkaarten de eerste 24 uur nadat de kaarten het land zijn binnengekomen, uit voorzorg tegen droneaanvallen. Dat meldt het Russische RBC News, dat zich baseert op het ministerie van Digitale Zaken. Volgens het ministerie gaat het om een "afkoelperiode". Verschillende Russische telecomproviders hebben hun klanten maandag per sms over de maatregel geïnformeerd, aldus RBC.

Ook simkaarten die langere tijd over de grens zijn geweest of 72 uur niet zijn gebruikt, worden preventief geweerd van het netwerk. Het ministerie schrijft dat simkaarten, naast regulier consumentengebruik, ook worden aangetroffen in vijandelijke drones, die het mobiele internet gebruiken voor hun navigatie.

Wie mobiel wil kunnen internetten binnen de 'afkoelperiode', kan direct contact opnemen via de telecomprovider. Volgens het ministerie is de maatregel nodig om te verifiëren dat de simkaart wordt gebruikt voor civiele doeleinden, door een mens.

Buitenlandse simkaarten

Begin oktober kwam Rusland al met een vergelijkbare maatregel voor buitenlandse simkaarten. Buitenlanders die met een telefoon 'verschijnen' op een Russisch telecomnetwerk worden automatisch geweerd, schreef The Moscow Times destijds.

Sinds juli dit jaar zijn buitenlanders die in Rusland een telefoonabonnement willen afsluiten of een simkaart willen aanschaffen al verplicht eerst hun data af te staan. Die onder meer biometrische gegevens komen vervolgens in een database die wordt beheerd door de Russische staat. Volgens The Moscow Times zou vrijwel geen enkele buitenlander sindsdien proberen een Russische simkaart te krijgen, onder meer omdat de benodigde identificatie vooraf te foutgevoelig zou zijn.

Meer uit Buitenland

Aantal ebolagevallen in Congo stijgt tot boven de 1300

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.

11 minuten geleden
Gewonden bij bomexplosie in Monaco, waarschijnlijk een aanslag

MONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.

13 minuten geleden
Dodental Venezuela opgelopen tot 1719

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.

4 uur geleden
Schutter Stade had conflict over voogdij dochter

STADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.

4 uur geleden
Frankrijk en Oman gaan samen mijnen ruimen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.

5 uur geleden
Zesde dode in Duitse Stade, waarschijnlijk persoonlijk motief

STADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.

7 uur geleden
Opnieuw sterke naschok in het noorden van Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.

10 uur geleden