Rusland bevriest bankrekeningen van Finse ambassade en consulaat
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft de bankrekeningen van de Finse ambassade in Moskou en het Finse consulaat in Sint-Petersburg bevroren. De rekeningen kunnen al sinds 27 april niet meer worden gebruikt, zo heeft de Finse buitenlandminister Pekka Haavisto bekendgemaakt.
Finland staat volgens de minister in contact met de Russische autoriteiten. Rusland is begin deze maand gevraagd de stap toe te lichten, maar een officiële verklaring blijft uit. Het is daardoor niet duidelijk of de bevriezing van de rekeningen een reactie is op strafmaatregelen tegen Rusland.
Haavisto ziet eerder een link met EU-sancties voor Russische transacties dan de Finse toetreding tot de NAVO. Ook andere EU-landen hebben volgens hem vergelijkbare problemen met betalingen in Rusland. "Voor zover wij weten behoren de beperkingen voor Finland tot de zwaarste", aldus de minister.
Finland werd begin april officieel lid van het militaire bondgenootschap, tot groot ongenoegen van Rusland. De twee landen delen een ruim 1300 kilometer lange grens. Helsinki had het lidmaatschap niet eerder aangevraagd, maar besloot de stap toch te nemen nadat Rusland vorig jaar buurland Oekraïne was binnengevallen.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
7 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De veelbesproken vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump wordt donderdag op het World Economic Forum officieel gelanceerd. Dat melden onder meer persbureau Bloomberg en politiek analist van CNN Barak Ravid. In de bijgevoegde uitnodiging worden staatshoofden uitgenodigd om te tekenen voor deelname.
17 minuten geledenKYIV (ANP) - Kyiv zegt zich voor te bereiden op een "grootschalige aanval" van Rusland. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "De komende dagen moeten we uiterst waakzaam blijven", aldus Zelensky, die eraan toevoegt dat Rusland "wacht op het juiste moment" om aan te vallen. "Iedere regio moet paraat staan om snel te reageren", aldus de Oekraïense leider.
22 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen was niet aanwezig in Straatsburg bij een debat in het Europees Parlement over een motie van wantrouwen tegen haar. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) sprak maandagavond in haar plaats namens de Commissie in het parlement.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geledenNUUK (ANP) - In Groenland is een vliegtuig met extra militairen uit Denemarken aangekomen, meldden de Deense zenders TV2 en DR. Het is niet duidelijk om hoeveel militairen het gaat, maar het leger had het eerder over een "substantiële bijdrage". Ook de Deense legerleider Peter Boysen is volgens DR naar Nuuk afgereisd.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.
2 uur geleden