Rusland bevriest bankrekeningen van Finse ambassade en consulaat
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft de bankrekeningen van de Finse ambassade in Moskou en het Finse consulaat in Sint-Petersburg bevroren. De rekeningen kunnen al sinds 27 april niet meer worden gebruikt, zo heeft de Finse buitenlandminister Pekka Haavisto bekendgemaakt.
Finland staat volgens de minister in contact met de Russische autoriteiten. Rusland is begin deze maand gevraagd de stap toe te lichten, maar een officiële verklaring blijft uit. Het is daardoor niet duidelijk of de bevriezing van de rekeningen een reactie is op strafmaatregelen tegen Rusland.
Haavisto ziet eerder een link met EU-sancties voor Russische transacties dan de Finse toetreding tot de NAVO. Ook andere EU-landen hebben volgens hem vergelijkbare problemen met betalingen in Rusland. "Voor zover wij weten behoren de beperkingen voor Finland tot de zwaarste", aldus de minister.
Finland werd begin april officieel lid van het militaire bondgenootschap, tot groot ongenoegen van Rusland. De twee landen delen een ruim 1300 kilometer lange grens. Helsinki had het lidmaatschap niet eerder aangevraagd, maar besloot de stap toch te nemen nadat Rusland vorig jaar buurland Oekraïne was binnengevallen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
4 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
5 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
5 uur geleden