Rusland bevriest bankrekeningen van Finse ambassade en consulaat
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft de bankrekeningen van de Finse ambassade in Moskou en het Finse consulaat in Sint-Petersburg bevroren. De rekeningen kunnen al sinds 27 april niet meer worden gebruikt, zo heeft de Finse buitenlandminister Pekka Haavisto bekendgemaakt.
Finland staat volgens de minister in contact met de Russische autoriteiten. Rusland is begin deze maand gevraagd de stap toe te lichten, maar een officiële verklaring blijft uit. Het is daardoor niet duidelijk of de bevriezing van de rekeningen een reactie is op strafmaatregelen tegen Rusland.
Haavisto ziet eerder een link met EU-sancties voor Russische transacties dan de Finse toetreding tot de NAVO. Ook andere EU-landen hebben volgens hem vergelijkbare problemen met betalingen in Rusland. "Voor zover wij weten behoren de beperkingen voor Finland tot de zwaarste", aldus de minister.
Finland werd begin april officieel lid van het militaire bondgenootschap, tot groot ongenoegen van Rusland. De twee landen delen een ruim 1300 kilometer lange grens. Helsinki had het lidmaatschap niet eerder aangevraagd, maar besloot de stap toch te nemen nadat Rusland vorig jaar buurland Oekraïne was binnengevallen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.
2 uur geledenKABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
5 uur geledenTAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.
6 uur geleden