Rusland bevestigt 'enorme' vergeldingsaanval op Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland omschrijft de grootschalige beschieting van doelen in Oekraïne op donderdag als een vergeldingsaanval. Het was een reactie op de Oekraïense pogingen om de Russische olie- en gassector te schaden, meldt het ministerie van Defensie.
Oekraïne zegt op donderdag te zijn aangevallen met meer dan tachtig drones en raketten. Er werd onder meer een belangrijke energiecentrale verwoest bij hoofdstad Kyiv. Rusland omschrijft de aanval zelf als een "enorme" vergeldingsactie die is gericht tegen de Oekraïense defensie.
Het ministerie stelt dat door de aanvallen de werkzaamheden van de Oekraïense defensie-industrie zijn verstoord. Ook zou de aanvoer van brandstof naar Oekraïense militairen zo worden gehinderd en zou het lastiger zijn gemaakt om nieuwe Oekraïense troepen naar het front te krijgen.
Rusland, dat het buurland in 2022 binnenviel, houdt Oekraïne verantwoordelijk voor aanhoudende droneaanvallen op olieraffinaderijen op eigen grondgebied. Die worden door de Russische autoriteiten omschreven als terrorisme.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden van het Amerikaanse parlement stemt dinsdag over de vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten over een spraakmakend misbruikschandaal tot in de hoogste kringen. De kans is groot dat een duidelijke meerderheid openbaarmaking zal afdwingen.
8 minuten geledenBELÉM (ANP) - Denemarken heeft op de klimaattop in Belém een nieuwe nationale klimaatambitie voor 2035 bekendgemaakt, waarmee het land meteen wereldwijd koploper wordt. De Deense regering komt met een bindend doel van minimaal 82 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2035 dan in 1990.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als de Europese Unie ervoor kiest om bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een lening aan Oekraïne, delen alle EU-lidstaten eventuele risico's. Dit stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie voor in een notitie die naar de lidstaten is gestuurd. Von der Leyen hoopt hiermee de bezwaren van België weg te nemen.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
7 uur geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
11 uur geleden