Rusland bevestigt 'enorme' vergeldingsaanval op Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland omschrijft de grootschalige beschieting van doelen in Oekraïne op donderdag als een vergeldingsaanval. Het was een reactie op de Oekraïense pogingen om de Russische olie- en gassector te schaden, meldt het ministerie van Defensie.
Oekraïne zegt op donderdag te zijn aangevallen met meer dan tachtig drones en raketten. Er werd onder meer een belangrijke energiecentrale verwoest bij hoofdstad Kyiv. Rusland omschrijft de aanval zelf als een "enorme" vergeldingsactie die is gericht tegen de Oekraïense defensie.
Het ministerie stelt dat door de aanvallen de werkzaamheden van de Oekraïense defensie-industrie zijn verstoord. Ook zou de aanvoer van brandstof naar Oekraïense militairen zo worden gehinderd en zou het lastiger zijn gemaakt om nieuwe Oekraïense troepen naar het front te krijgen.
Rusland, dat het buurland in 2022 binnenviel, houdt Oekraïne verantwoordelijk voor aanhoudende droneaanvallen op olieraffinaderijen op eigen grondgebied. Die worden door de Russische autoriteiten omschreven als terrorisme.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.
30 minuten geledenDAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.
38 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.
42 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Hij heeft daar volgens een Oekraïense bron nog geen besluit over genomen.
54 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
2 uur geleden