Rusland bevestigt 'enorme' vergeldingsaanval op Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland omschrijft de grootschalige beschieting van doelen in Oekraïne op donderdag als een vergeldingsaanval. Het was een reactie op de Oekraïense pogingen om de Russische olie- en gassector te schaden, meldt het ministerie van Defensie.
Oekraïne zegt op donderdag te zijn aangevallen met meer dan tachtig drones en raketten. Er werd onder meer een belangrijke energiecentrale verwoest bij hoofdstad Kyiv. Rusland omschrijft de aanval zelf als een "enorme" vergeldingsactie die is gericht tegen de Oekraïense defensie.
Het ministerie stelt dat door de aanvallen de werkzaamheden van de Oekraïense defensie-industrie zijn verstoord. Ook zou de aanvoer van brandstof naar Oekraïense militairen zo worden gehinderd en zou het lastiger zijn gemaakt om nieuwe Oekraïense troepen naar het front te krijgen.
Rusland, dat het buurland in 2022 binnenviel, houdt Oekraïne verantwoordelijk voor aanhoudende droneaanvallen op olieraffinaderijen op eigen grondgebied. Die worden door de Russische autoriteiten omschreven als terrorisme.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
6 uur geleden