Rusland bevestigt 'enorme' vergeldingsaanval op Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland omschrijft de grootschalige beschieting van doelen in Oekraïne op donderdag als een vergeldingsaanval. Het was een reactie op de Oekraïense pogingen om de Russische olie- en gassector te schaden, meldt het ministerie van Defensie.
Oekraïne zegt op donderdag te zijn aangevallen met meer dan tachtig drones en raketten. Er werd onder meer een belangrijke energiecentrale verwoest bij hoofdstad Kyiv. Rusland omschrijft de aanval zelf als een "enorme" vergeldingsactie die is gericht tegen de Oekraïense defensie.
Het ministerie stelt dat door de aanvallen de werkzaamheden van de Oekraïense defensie-industrie zijn verstoord. Ook zou de aanvoer van brandstof naar Oekraïense militairen zo worden gehinderd en zou het lastiger zijn gemaakt om nieuwe Oekraïense troepen naar het front te krijgen.
Rusland, dat het buurland in 2022 binnenviel, houdt Oekraïne verantwoordelijk voor aanhoudende droneaanvallen op olieraffinaderijen op eigen grondgebied. Die worden door de Russische autoriteiten omschreven als terrorisme.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
26 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
39 minuten geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
1 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
9 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
15 uur geleden