Rusland bevestigt 'enorme' vergeldingsaanval op Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland omschrijft de grootschalige beschieting van doelen in Oekraïne op donderdag als een vergeldingsaanval. Het was een reactie op de Oekraïense pogingen om de Russische olie- en gassector te schaden, meldt het ministerie van Defensie.
Oekraïne zegt op donderdag te zijn aangevallen met meer dan tachtig drones en raketten. Er werd onder meer een belangrijke energiecentrale verwoest bij hoofdstad Kyiv. Rusland omschrijft de aanval zelf als een "enorme" vergeldingsactie die is gericht tegen de Oekraïense defensie.
Het ministerie stelt dat door de aanvallen de werkzaamheden van de Oekraïense defensie-industrie zijn verstoord. Ook zou de aanvoer van brandstof naar Oekraïense militairen zo worden gehinderd en zou het lastiger zijn gemaakt om nieuwe Oekraïense troepen naar het front te krijgen.
Rusland, dat het buurland in 2022 binnenviel, houdt Oekraïne verantwoordelijk voor aanhoudende droneaanvallen op olieraffinaderijen op eigen grondgebied. Die worden door de Russische autoriteiten omschreven als terrorisme.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
13 minuten geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
38 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
43 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
1 uur geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
1 uur geleden