Rusland bestempelt WWF als ongewenste organisatie
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft natuurorganisatie World Wide Fund for Nature (WWF) bestempeld als ongewenste organisatie. Volgens de Russische procureur-generaal probeert het WWF de ontwikkeling van de Russische economie te verstoren door kritiek te leveren op de voor Rusland belangrijke fossiele industrie.
Het WWF zou zich ook schuldig maken aan het steunen van "buitenlandse agenten", waarbij de procureur-generaal wijst naar andere natuurorganisaties. Het WWF zou daardoor medeplichtig zijn aan buitenlandse inmenging in Rusland.
Het WWF, dat sinds 1994 actief is in Rusland, werd in maart al als "buitenlandse agent" bestempeld. Als ongewenste organisatie is het nu hoegenaamd onmogelijk voor het WWF om het werk in Rusland voort te zetten. In mei werd Greenpeace ook al een ongewenste organisatie genoemd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een 38-jarige vrouw die deze week met vier anderen werd gearresteerd voor de juwelenroof in het Louvre is zaterdag aangeklaagd. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan georganiseerde diefstal en criminele samenzwering met het oog op het plegen van een misdrijf.
16 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een van de verdachten van de roof uit het Louvre in Parijs is vrijgelaten zonder te zijn aangeklaagd. Dat melden zijn advocaten.
34 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft in oktober 270 raketten afgevuurd op Oekraïne. Dat is meer dan in welke andere maand dan ook, sinds Kyiv begin 2023 cijfers hierover routinematig begon te publiceren. Dat meldt persbureau AFP op basis van een analyse van Oekraïense gegevens.
1 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Serviërs hebben zaterdag de slachtoffers van de dodelijke stationsramp in Novi Sad herdacht, precies een jaar geleden. Vanaf 11.52 uur, het tijdstip waarop vorig jaar een deel van het stationsdak instortte, stond de mensenmassa zestien minuten stil, een minuut voor elk dodelijk slachtoffer. De herdenking wordt gevolgd door toespraken en een mars.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste verdachten die volgens justitie betrokken zijn bij de spectaculaire roof van historische juwelen en objecten uit het Parijse museum het Louvre zijn zaterdag voorgeleid. Het Openbaar Ministerie in Parijs meldde niet hoeveel verdachten voor de rechter verschenen.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft in Blankenberge twee criminelen aangehouden die vrijdag waren ontsnapt uit een psychiatrisch centrum in Gent. Het gaat om de 28-jarige Jason D'Herdt en de 41-jarige Wesley Hanff. Zij zaten vast voor zware geweldsdelicten en ontsnapten vrijdagochtend.
5 uur geledenDAR ES SALAAM (ANP/AFP/RTR) - De huidige president van Tanzania, Samia Suluhu Hassan, heeft de verkiezingen in het land ruimschoots gewonnen. Volgens het stembureau kreeg zij 98 procent van de stemmen. De staatstelevisie meldt dat Hassan in alle kiesdistricten zeker 95 procent van de stemmen kreeg. Er zijn in het land massale gewelddadige protesten over de gang van zaken. Daarbij zijn volgens de oppositie al zeker zevenhonderd doden gevallen.
8 uur geleden