Rusland beschuldigt Seoul van 'chantage' na deal met Kim Jong-un
SEOUL (ANP/RTR) - De Russische ambassadeur in Seoul vindt het "onacceptabel dat Zuid-Korea Rusland bedreigt en chanteert" omdat het de banden met Noord-Korea versterkt. Dat zei hij na afloop van een ontmoeting met het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zuid-Korea, dat hem ter verantwoording had geroepen.
Het ministerie heeft er bij de Russische ambassadeur "met klem op aangedrongen de militaire samenwerking met Noord-Korea onmiddellijk stop te zetten en de resoluties van de VN-Veiligheidsraad na te leven", liet het in een verklaring weten.
Woensdag bezocht de Russische president Vladimir Poetin Noord-Korea en sprak hij met leider Kim Jong-un af om nauwer te gaan samenwerken, ook op militair gebied. De twee landen zouden elkaar ook ondersteunen als ze door een buitenlandse macht worden aangevallen.
De spanning tussen Noord- en Zuid-Korea is de afgelopen weken opgelopen. Donderdag heeft het Zuid-Koreaanse leger nog waarschuwingsschoten gelost nadat Noord-Koreaanse soldaten de grens waren overgestoken. Eerder stuurde Noord-Korea honderden ballonnen met afval naar het zuiden, als reactie op propagandaflyers die activisten uit Zuid-Korea hadden verspreid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
6 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
9 uur geleden