Rusland beschuldigt Seoul van 'chantage' na deal met Kim Jong-un
SEOUL (ANP/RTR) - De Russische ambassadeur in Seoul vindt het "onacceptabel dat Zuid-Korea Rusland bedreigt en chanteert" omdat het de banden met Noord-Korea versterkt. Dat zei hij na afloop van een ontmoeting met het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zuid-Korea, dat hem ter verantwoording had geroepen.
Het ministerie heeft er bij de Russische ambassadeur "met klem op aangedrongen de militaire samenwerking met Noord-Korea onmiddellijk stop te zetten en de resoluties van de VN-Veiligheidsraad na te leven", liet het in een verklaring weten.
Woensdag bezocht de Russische president Vladimir Poetin Noord-Korea en sprak hij met leider Kim Jong-un af om nauwer te gaan samenwerken, ook op militair gebied. De twee landen zouden elkaar ook ondersteunen als ze door een buitenlandse macht worden aangevallen.
De spanning tussen Noord- en Zuid-Korea is de afgelopen weken opgelopen. Donderdag heeft het Zuid-Koreaanse leger nog waarschuwingsschoten gelost nadat Noord-Koreaanse soldaten de grens waren overgestoken. Eerder stuurde Noord-Korea honderden ballonnen met afval naar het zuiden, als reactie op propagandaflyers die activisten uit Zuid-Korea hadden verspreid.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
8 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
9 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
10 uur geleden