Rusland beschuldigt Oekraïne van saboteren gevechtspauze
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt Oekraïne ervan de gevechtspauze van dertig dagen voor de energiesector te saboteren. Die beschuldiging volgt op een vermeende Oekraïense aanval op een oliedepot in het zuiden van Rusland.
"Het is overduidelijk dat dit weer een zorgvuldig voorbereide provocatie is van het regime in Kiev, bedoeld om de vredesinitiatieven van de Amerikaanse president te dwarsbomen", zegt het Russische ministerie van Defensie.
De Russische autoriteiten zeggen dat er brand uitbrak na een droneaanval bij het oliedepot. Dat bevindt zich in de regio Krasnodar.
De gevechtspauze volgt op een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Zij spraken elkaar ruim twee uur op dinsdag.
Meer uit Buitenland
GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.
28 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham is van plan minstens een dag in de week in Manchester te werken, aldus zijn woordvoerder. Hij opent daar een extra premierskantoor, ook wel Number 10 North genoemd.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Twee brandweerlieden zijn omgekomen toen zij een brand aan het blussen waren nabij het vliegveld van Bordeaux. Dat maakte de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez bekend tijdens het vragenuur in het parlement.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/AFP) - Koeweit heeft de Iraanse ambassadeur in het land ontboden na een aanval op een Koeweitse tanker in de Straat van Hormuz. Bij die aanval liepen meerdere bemanningsleden verwondingen op.
3 uur geledenKROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.
3 uur geleden