Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland beschuldigt Oekraïne van helikopteraanval op grensstad

Rusland beschuldigt Oekraïne van helikopteraanval op grensstad

MOSKOU (ANP/AFP) - Twee Oekraïense helikopters zouden donderdag een ​​Russische stad in de zuidelijke regio van Brjansk hebben gebombardeerd, zeggen Russische functionarissen. Daarbij zouden meerdere gewonden zijn gevallen. Brjansk ligt ongeveer tien kilometer van de Russisch-Oekraïense grens.

In het nabijgelegen Russische gebied Belgorod is donderdag de bevolking van twee dorpen geëvacueerd, meldt de regionale gouverneur op Telegram. Het gaat om Spodarjoesjino en een niet bij naam genoemd dorp. Het besluit tot evacuatie zou zijn genomen na beschietingen op Spodarjoesjino, waarbij niemand gewond is geraakt. Het tweede dorp zou zijn geëvacueerd "om de veiligheid te garanderen".

Oekraïne ontkent enige aanval op het Russische grensgebied te hebben uitgevoerd. Wel stelde Kiev woensdag het Russische oorlogsschip Moskva te hebben geraakt met twee zogenoemde Neptune-kruisraketten. Daarna brak brand op het schip uit en ontplofte munitie, met grote schade tot gevolg.

Meer uit Buitenland

Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

56 minuten geleden
Regering Trump klaagt UCLA aan voor antisemitisme

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.

59 minuten geleden
Vermeende slachtoffers Epstein bezoeken State of the Union Trump

WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.

4 uur geleden
Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

6 uur geleden
Noorse koning Harald (89) opgenomen in ziekenhuis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".

7 uur geleden
Iran: akkoord met VS binnen bereik, mits diplomatie voorop staat

TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.

8 uur geleden
Diplomatieke aanvaring Frankrijk-VS lijkt gesust na telefoontje

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.

8 uur geleden