Rusland beschuldigt Oekraïne van helikopteraanval op grensstad
MOSKOU (ANP/AFP) - Twee Oekraïense helikopters zouden donderdag een Russische stad in de zuidelijke regio van Brjansk hebben gebombardeerd, zeggen Russische functionarissen. Daarbij zouden meerdere gewonden zijn gevallen. Brjansk ligt ongeveer tien kilometer van de Russisch-Oekraïense grens.
In het nabijgelegen Russische gebied Belgorod is donderdag de bevolking van twee dorpen geëvacueerd, meldt de regionale gouverneur op Telegram. Het gaat om Spodarjoesjino en een niet bij naam genoemd dorp. Het besluit tot evacuatie zou zijn genomen na beschietingen op Spodarjoesjino, waarbij niemand gewond is geraakt. Het tweede dorp zou zijn geëvacueerd "om de veiligheid te garanderen".
Oekraïne ontkent enige aanval op het Russische grensgebied te hebben uitgevoerd. Wel stelde Kiev woensdag het Russische oorlogsschip Moskva te hebben geraakt met twee zogenoemde Neptune-kruisraketten. Daarna brak brand op het schip uit en ontplofte munitie, met grote schade tot gevolg.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
6 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
10 uur geleden