Rusland beschuldigt Oekraïne van droneaanval bij kerncentrale
ENERHODAR (ANP/RTR) - Rusland zegt donderdag negen Oekraïense drones uit de lucht te hebben geschoten in de buurt van de kerncentrale van Zaporizja in het door de Russen bezette deel van Oekraïne. Volgens de Russen hadden de Oekraïners daarmee een nucleaire ramp kunnen veroorzaken. Oekraïne heeft in het verleden juist vaak Rusland beschuldigd van aanvallen op de centrale.
"Het regime in Kyiv blijft provocaties uitvoeren met het doel om de dreiging van een ramp te creëren bij de Zaporizja-kerncentrale en om de werkzaamheden van de medewerkers van het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) te verstoren", schrijft het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Kyiv heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd, maar heeft regelmatig gezegd dat Rusland juist wil dat die dreiging bestaat, zodat het Oekraïne de schuld kan geven.
De nucleaire faciliteiten in Enerhodar zijn vlak na de invasie in februari 2022 in handen van de Russen gekomen en liggen sindsdien praktisch op de frontlijn. Sinds ruim een jaar zijn er permanent mensen van het IAEA aanwezig bij de kerncentrale. Vier van de zes reactoren zijn inmiddels uitgeschakeld, de overige twee zijn ook niet in gebruik maar worden nog wel verwarmd om snel en gemakkelijk de energievoorziening te kunnen herstarten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
3 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
8 uur geleden