Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland beschuldigt Oekraïne van droneaanval bij kerncentrale

Rusland beschuldigt Oekraïne van droneaanval bij kerncentrale

ENERHODAR (ANP/RTR) - Rusland zegt donderdag negen Oekraïense drones uit de lucht te hebben geschoten in de buurt van de kerncentrale van Zaporizja in het door de Russen bezette deel van Oekraïne. Volgens de Russen hadden de Oekraïners daarmee een nucleaire ramp kunnen veroorzaken. Oekraïne heeft in het verleden juist vaak Rusland beschuldigd van aanvallen op de centrale.

"Het regime in Kyiv blijft provocaties uitvoeren met het doel om de dreiging van een ramp te creëren bij de Zaporizja-kerncentrale en om de werkzaamheden van de medewerkers van het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) te verstoren", schrijft het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Kyiv heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd, maar heeft regelmatig gezegd dat Rusland juist wil dat die dreiging bestaat, zodat het Oekraïne de schuld kan geven.

De nucleaire faciliteiten in Enerhodar zijn vlak na de invasie in februari 2022 in handen van de Russen gekomen en liggen sindsdien praktisch op de frontlijn. Sinds ruim een jaar zijn er permanent mensen van het IAEA aanwezig bij de kerncentrale. Vier van de zes reactoren zijn inmiddels uitgeschakeld, de overige twee zijn ook niet in gebruik maar worden nog wel verwarmd om snel en gemakkelijk de energievoorziening te kunnen herstarten.

Meer uit Buitenland

Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

1 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

2 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

4 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

4 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

4 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

7 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

7 uur geleden