Rusland beschuldigt het Westen van 'economisch banditisme'
LONDEN (ANP) - Westerse landen die sancties hebben opgelegd aan Rusland, maken zich volgens de Russische regering schuldig aan 'economisch banditisme'. Die term gebruikte Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zaterdag. Hij voegde eraan toe dat Moskou zal reageren, zonder daar verder over uit te wijden.
Volgens Peskov is Rusland niet geïsoleerd door de sancties, die onder meer zijn ingesteld tegen Russische banken, bestuurders en de centrale bank van het land. De VS en de EU reageerden met de economische strafmaatregelen op de Russisch invasie van Oekraïne.
"De wereld is te groot voor Europa en Amerika om een groot land als Rusland te isoleren", meent Peskov. "Er zijn veel meer landen in de wereld."
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
3 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
11 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
11 uur geleden