Rusland beschuldigd van inmenging presidentsverkiezingen Moldavië
CHISINAU (ANP/RTR) - Rusland zou proberen de presidentsverkiezingen in Moldavië komende oktober te beïnvloeden, stelt een groep westerse landen. De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada beschuldigen de Russen ervan desinformatie en onlinepropaganda in Moldavië te verspreiden.
Het Kremlin zou proberen de sociale spanningen in het buurland van Oekraïne aan te wakkeren. Volgens de verklaring, die gedeeld is door het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, verspreidt Rusland negatieve berichten over het Westen en over de Moldavische pro-westerse president Maia Sandu. Zij gaat op 20 oktober voor een tweede termijn als president. Op diezelfde dag mogen de Moldaviërs zich via een referendum ook uitspreken over een toekomstig lidmaatschap van de Europese Unie.
Sandu is een uitgesproken tegenstander van Rusland, maar de grootste oppositiepartij is juist pro-Russisch. Vooral de regio Transnistrië richt zich op Moskou. Het gebied scheidde zich in 1990 af van Moldavië en sindsdien lopen er Russische troepen rond om die onafhankelijkheid te handhaven. Moldavië en de rest van de wereld, op een handvol landen na, erkent de onafhankelijkheid niet.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
8 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
11 uur geleden