Rusland beschouwt westerse wapenkonvooien voor Oekraïne doelwit
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland waarschuwt het Westen opnieuw voor wapenleveranties aan Oekraïne. Volgens de Russische onderminister Sergej Riabkov van Defensie zouden westerse wapenkonvooien legitieme doelwitten zijn voor de Russische strijdkrachten.
Meerdere landen, waaronder Nederland, de VS en Duitsland, hebben toegezegd wapens te sturen naar Oekraïne. "We hebben de Verenigde Staten gewaarschuwd dat het door hen georkestreerde overspoelen van Oekraïne met wapens vanuit bepaalde landen niet alleen een gevaarlijke zet is, maar deze konvooien ook tot legitieme doelwitten maakt", aldus Riabkov zaterdag op de Russische staatstelevisie.
Rusland heeft eerder aangegeven dat de inval in Oekraïne bedoeld is om het buurland te demilitariseren. Moskou beschouwt daarom het sturen van militaire hulp door westerse landen, in de ogen van de Russen op aandringen van de VS, als "escalatiebeleid" van Washington.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
7 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
8 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden