Rusland beschouwt westerse wapenkonvooien voor Oekraïne doelwit
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland waarschuwt het Westen opnieuw voor wapenleveranties aan Oekraïne. Volgens de Russische onderminister Sergej Riabkov van Defensie zouden westerse wapenkonvooien legitieme doelwitten zijn voor de Russische strijdkrachten.
Meerdere landen, waaronder Nederland, de VS en Duitsland, hebben toegezegd wapens te sturen naar Oekraïne. "We hebben de Verenigde Staten gewaarschuwd dat het door hen georkestreerde overspoelen van Oekraïne met wapens vanuit bepaalde landen niet alleen een gevaarlijke zet is, maar deze konvooien ook tot legitieme doelwitten maakt", aldus Riabkov zaterdag op de Russische staatstelevisie.
Rusland heeft eerder aangegeven dat de inval in Oekraïne bedoeld is om het buurland te demilitariseren. Moskou beschouwt daarom het sturen van militaire hulp door westerse landen, in de ogen van de Russen op aandringen van de VS, als "escalatiebeleid" van Washington.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
42 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
48 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
2 uur geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
2 uur geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
3 uur geleden