
Rusland bereid om olieproductie te beperken
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland is bereid om minder olie op te pompen om zo de daling van de prijzen veroorzaakt door het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Dat heeft de Russische president Vladimir Poetin gezegd. Daarmee neemt de kans toe dat olieproducerende landen van oliekartel OPEC en bondgenoten later deze week in Wenen over verdere productieverlagingen beslissen. Poetin benadrukte wel dat Rusland geen probleem heeft met de huidige prijzen.
De olieprijzen lieten afgelopen week de grootste daling zien sinds de financiële crisis. De uitbraak en de verspreiding van het virus zit de olievraag duidelijk in de weg. Mogelijk is er dit jaar geen sprake van een groeiende vraag, wat in de laatste veertig jaar slechts vier keer is voorgekomen. Ook als de vraag in de tweede helft van dit jaar aantrekt, zal dat volgens kenners waarschijnlijk onvoldoende zijn voor groei.
De Russische mededeling zorgde maandag voor herstel van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie was kort voor de opening van de Europese beurzen 2,3 procent duurder op 45,76 dollar. De prijs voor een vat Brent-olie steeg 2,7 procent tot 50,99 dollar.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart verwacht dit jaar flink te profiteren van de populariteit van zijn Labubu-knuffels, pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden. Volgens Pop Mart zorgt dat voor een verdrievoudiging van de omzet in de eerste helft van het jaar en een nog grotere toename van de winst.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een apart landbouwbudget behouden, blijkt uit het uitgelekte Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) dat onderdeel uitmaakt van de EU-meerjarenbegroting die woensdag wordt gepresenteerd. De verantwoordelijkheid voor hoe dat landbouwbudget besteed kan worden, komt meer bij de lidstaten te liggen, staat in het stuk dat het ANP heeft ingezien.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse importheffingen, handelsonzekerheid, verslechterende geopolitieke omstandigheden en hoge begrotingstekorten blijven aanzienlijke risico's vormen voor de economie. Dat zei topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, in een toelichting op de kwartaalresultaten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkiezingen voor een nieuw bestuur van FNV zijn tot nader order uitgesteld. Dat hebben de tijdelijke toezichthouders van de vakbond, Lodewijk Asscher en Ton Heerts, besloten. De verkiezing voor het algemeen bestuur stond gepland voor 15 september, nadat die al meermaals was uitgesteld.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in juli verder toegenomen, meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Eerder dit jaar nam het vertrouwen nog flink af door de hoge handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump in april aankondigde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financiële gezondheid van energieleveranciers in Nederland is in het afgelopen halfjaar over het algemeen verder verbeterd. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van een analyse van alle 52 leveranciers. Volgens de toezichthouder is het belangrijk dat die leveranciers ook bij plotselinge prijsschommelingen op de energiemarkt in staat blijven om op betrouwbare wijze stroom en gas te blijven leveren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers lijken erop te vertrouwen dat de Europese Unie voor 1 augustus een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten weet te sluiten om hoge Amerikaanse importheffingen te voorkomen. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde afgelopen weekend vanaf begin volgende maand een heffing van 30 procent in te voeren op producten uit de EU bij het uitblijven van een handelsdeal.
6 uur geleden