
Rusland beperkt toegang tot Instagram
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische mediawaakhond heeft de toegang tot Instagram in Rusland beperkt. Voor de inwoners valt daarmee opnieuw een sociaal medium weg. Facebook en Twitter kregen eerder een verbod opgelegd.
De stap van toezichthouder Roskomnadzor komt kort nadat openbaar aanklagers een zaak zijn gestart tegen moederbedrijf Meta omdat het op Facebook en Instagram uitlatingen zoals "dood aan de Russische bezetters" tijdelijk toelaat. Oproepen tot geweld tegen burgers blijven verboden.
"Het sociale medium Instagram verspreidt materiaal dat bestaat uit oproepen tot geweld tegen burgers van Rusland, inclusief het legerpersoneel", zegt Roskomnadzor over het besluit. De aanklagers in Rusland willen het moederbedrijf op de lijst van extremistische organisaties laten plaatsen. De chatapp WhatsApp werkt nog wel in Rusland.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen voert beperkingen in voor het vliegverkeer in het oosten van het land, langs de grens met Belarus en Oekraïne. Daartoe is besloten wegens de schending van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
3 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in spoedzitting bijeen op verzoek van Polen. Dit heeft het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Polen wendt zich tot de raad vanwege de schendingen van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
11 minuten geledenDENPASAR (ANP/DPA/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Indonesië is opgelopen. Op de eilanden Bali en Flores zijn achttien doden gevallen. De autoriteiten melden dat er nog zes vermisten zijn.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de uitzetting van de ruim 300 Zuid-Koreaanse werknemers van een Hyundai-LG batterijfabriek uitgesteld, omdat hij had voorgesteld dat ze zouden blijven om Amerikanen op te leiden. De werknemers waren gearresteerd bij een immigratiecontrole. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van Zuid-Koreaanse functionarissen.
2 uur geledenGENT (ANP/AFP) - Het Festival van Vlaanderen in Gent heeft de deelname van het Münchens Filharmonisch Orkest geweigerd, omdat de Israëlische dirigent Lahav Shani ook chef-dirigent is van het Israëlisch Filharmonisch Orkest. In een verklaring zeggen de festivalorganisatoren "niet in staat te zijn voldoende duidelijkheid te kunnen verschaffen over zijn houding" tegenover de acties van de Israëlische regering in Gaza.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Bij een explosie van een tankwagen met gas in het oosten van Mexico-Stad, zijn drie mensen overleden. Bijna 70 anderen raakten bij het incident gewond.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De grote stroomstoring die Berlijn in de nacht van maandag op dinsdag trof, is na 48 uur nog niet helemaal verholpen. Naar verwachting wordt de stroomvoorziening voor alle getroffen klanten in de loop van donderdag hersteld, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin.
5 uur geleden