Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland benadrukt: geen olie naar landen die prijsplafond steunen

Rusland benadrukt: geen olie naar landen die prijsplafond steunen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland benadrukt geen olie en gas te zullen exporteren naar landen die een prijsplafond op Russische aardolie steunen. Dat zei Kremlin-woordvoerder Dmitry Peskov. Wel zal Moskou pas een definitief besluit nemen over de exacte gevolgen van dat prijsplafond nadat alle details zijn geanalyseerd, aldus Peskov.

De landen van de G7 zouden praten over een prijsplafond (price cap) op Russische olie die via zee wordt vervoerd van 65 tot 70 dollar per vat. Met die stap wordt het scheepvaartbedrijven in G7-landen verboden Russische olie te transporteren als die olie wordt verkocht voor een prijs die hoger ligt dan het plafond. Dat geldt ook voor bedrijven die verzekeringsdiensten voor dat vervoer verzorgen.

Door die maatregel moeten de inkomsten uit de olie-export van Rusland worden beperkt, als straf voor de inval in Oekraïne. Ambassadeurs van de lidstaten van de Europese Unie voeren overleg om overeenstemming te bereiken over de exacte hoogte van dat plafond. Het beoogde plafond valt wel lager uit dan op de oliemarkt was verwacht, waardoor Rusland nog steeds flinke winsten kan boeken op de olie-export. De productiekosten van Russische olie liggen namelijk veel lager dat het plafond.

"We houden momenteel vast aan de positie van president Poetin dat we geen olie en gas exporteren naar landen die het prijsplafond opleggen of steunen. Maar nu we naar deze nummers kijken moeten we dit eerst analyseren voordat we onze positie formuleren", zei Peskov. Hij stelt dat het nog moeilijk is om in te schatten wat de exacte impact van een prijsplafond op de oliemarkt zal zijn.

Meer uit Financieel

Unilever verkoopt huidverzorgingsmerk Kate Somerville

LONDEN (ANP) - Unilever verkoopt zijn huidverzorgingsmerk Kate Somerville, meldt het levensmiddelenconcern. Het merk wordt verkocht aan Rare Beauty Brands, een Amerikaanse ontwikkelaar van persoonlijke verzorgingsproducten met verschillende merken.

10 minuten geleden
FIOD pakt twee mannen op voor mogelijke fraude bij woningverhuur

DEN HAAG (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag twee mannen opgepakt omdat ze worden verdacht van belastingfraude bij het verhuren van woningen. De mannen van 65 en 37 jaar zijn aangehouden in Groningen en het Noord-Hollandse Blaricum.

3 uur geleden
Moederbedrijf Louis Vuitton verrast met omzetgroei

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, producent van onder meer de handtassen van Louis Vuitton, mode van Christian Dior en champagne van Moët & Chandon, heeft in het afgelopen kwartaal een onverwachte omzetgroei laten zien. Mogelijk wijst dit erop dat de aanhoudende dip in de vraag naar luxegoederen afneemt.

3 uur geleden
AEX eindigt iets lager na nieuwe sancties China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht lager gesloten, na de opmars een dag eerder. Beleggers waren terughoudender, nadat China sancties had opgelegd aan de Amerikaanse onderdelen van een Zuid-Koreaanse scheepvaartgigant. Ook dreigde Beijing meer vergeldingsmaatregelen te nemen.

4 uur geleden
Minister: ingreep Nexperia niet onder buitenlandse druk

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft geheel op eigen gezag besloten in te grijpen bij chipfabrikant Nexperia. Dat meldt minister Vincent Karremans (Economische Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman benadrukt dit besluit "zonder last of ruggespraak met welk land dan ook" te hebben genomen.

4 uur geleden
Na ECB pleit ook IMF voor uitbreiding financieel toezicht

WASHINGTON (ANP) - Na de Europese Centrale Bank (ECB) pleit ook het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor uitbreiding van het financiële toezicht op schaduwbanken. Bij de jaarvergadering van het IMF in Washington wezen experts van het fonds op de opmars van deze instellingen, die de laatste jaren taken van banken hebben overgenomen, maar zelf geen banken zijn.

4 uur geleden
FNV hoopt donderdag cao-akkoord te bereiken voor sjorders

ROTTERDAM (ANP) - FNV hoopt donderdag een cao-akkoord te bereiken met sjorbedrijven ILS en Matrans. Dit meldt FNV-bestuurder Niek Stam na onderhandelingen op dinsdag.

6 uur geleden