Rusland bekritiseert ambassadeur Israël na interview
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft de nieuwe Israëlische ambassadeur bij zich geroepen om onvrede duidelijk te maken over haar "onacceptabele opmerkingen". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt volgens staatsmedia dat diplomate Simona Halperin ongepaste uitspraken heeft gedaan over het Russische buitenlandbeleid en andere kwesties.
Halperin trad volgens Israëlische media eind vorig jaar aan en gaf later een uitgebreid interview aan de krant Kommersant. Ze zei te betreuren dat een internationale dag waarop wordt stilgestaan bij de Holocaust niet op de Russische "staatskalender" staat. Ook vroeg de ambassadeur zich af waarom Hamas in Rusland niet op de officiële lijst staat van terreurorganisaties.
Het Russische ministerie zegt nu dat het ambassadeurschap van Halperin "zeer onsuccesvol" is begonnen. De topdiplomate krijgt het verwijt "respectloos" te hebben gesproken over Russische inspanningen om de situatie rond de gijzelaars in Gaza op te lossen. Haar uitspraken over het herdenken van de Holocaust vielen ook slecht en grenzen volgens het ministerie aan buitenlandse inmenging in de binnenlandse aangelegenheden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
4 uur geleden