Rusland bekritiseert ambassadeur Israël na interview
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft de nieuwe Israëlische ambassadeur bij zich geroepen om onvrede duidelijk te maken over haar "onacceptabele opmerkingen". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt volgens staatsmedia dat diplomate Simona Halperin ongepaste uitspraken heeft gedaan over het Russische buitenlandbeleid en andere kwesties.
Halperin trad volgens Israëlische media eind vorig jaar aan en gaf later een uitgebreid interview aan de krant Kommersant. Ze zei te betreuren dat een internationale dag waarop wordt stilgestaan bij de Holocaust niet op de Russische "staatskalender" staat. Ook vroeg de ambassadeur zich af waarom Hamas in Rusland niet op de officiële lijst staat van terreurorganisaties.
Het Russische ministerie zegt nu dat het ambassadeurschap van Halperin "zeer onsuccesvol" is begonnen. De topdiplomate krijgt het verwijt "respectloos" te hebben gesproken over Russische inspanningen om de situatie rond de gijzelaars in Gaza op te lossen. Haar uitspraken over het herdenken van de Holocaust vielen ook slecht en grenzen volgens het ministerie aan buitenlandse inmenging in de binnenlandse aangelegenheden.
Meer uit Buitenland
AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
55 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.
5 uur geleden