
Rusland bekritiseert ambassadeur Israël na interview
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft de nieuwe Israëlische ambassadeur bij zich geroepen om onvrede duidelijk te maken over haar "onacceptabele opmerkingen". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt volgens staatsmedia dat diplomate Simona Halperin ongepaste uitspraken heeft gedaan over het Russische buitenlandbeleid en andere kwesties.
Halperin trad volgens Israëlische media eind vorig jaar aan en gaf later een uitgebreid interview aan de krant Kommersant. Ze zei te betreuren dat een internationale dag waarop wordt stilgestaan bij de Holocaust niet op de Russische "staatskalender" staat. Ook vroeg de ambassadeur zich af waarom Hamas in Rusland niet op de officiële lijst staat van terreurorganisaties.
Het Russische ministerie zegt nu dat het ambassadeurschap van Halperin "zeer onsuccesvol" is begonnen. De topdiplomate krijgt het verwijt "respectloos" te hebben gesproken over Russische inspanningen om de situatie rond de gijzelaars in Gaza op te lossen. Haar uitspraken over het herdenken van de Holocaust vielen ook slecht en grenzen volgens het ministerie aan buitenlandse inmenging in de binnenlandse aangelegenheden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance en speciaal gezant Steve Witkoff zijn maandag in Israël om daar het begin van de tweede fase van het twintigpuntenplan voor Gaza te bespreken. Dat melden Israëlische media.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft het lichaam geïdentificeerd van de tot nu toe laatste gijzelaar die door de Palestijnse beweging Hamas is teruggegeven als onderdeel van een bestand. Het gaat om de 75-jarige Eliyahu Margalit. Zijn stoffelijk overschot was vrijdag door Hamas aan het Rode Kruis overhandigd.
36 minuten geledenKYIV (ANP) - De reparatie van elektriciteitsleidingen naar de door Rusland veroverde kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is begonnen. De stroom is daar al vier weken onderbroken. De werkzaamheden werden mogelijk na het instellen van wapenstilstandzones. Het herstel is cruciaal voor de nucleaire veiligheid, meldt de internationale atoomenergiewaakhond IAEA op X.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt nog steeds op Amerikaanse Tomahawk-langeafstandsraketten in de strijd tegen Rusland. "Het is goed dat president Trump geen nee heeft gezegd, maar voor vandaag ook geen ja", aldus Zelensky in een interview na zijn ontmoeting met Trump in het Witte Huis.
5 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP) - Vier politieagenten in de Colombiaanse hoofdstad Bogota zijn gewond geraakt nadat demonstranten buiten de Amerikaanse ambassade pijlen en explosieven afvuurden tijdens een protest tegen het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft het Hooggerechtshof vrijdag gevraagd uitspraken van lagere rechtbanken op te heffen die de inzet van de Nationale Garde in Chicago blokkeren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky om Tomahawk-raketten te leveren afgewezen. Dat meldt Axios op basis van twee anonieme bronnen. Trump zou hebben gezegd dat hij "voorlopig niet van plan is" de langeafstandsraketten te leveren.
5 uur geleden