Rusland bekritiseert ambassadeur Israël na interview
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft de nieuwe Israëlische ambassadeur bij zich geroepen om onvrede duidelijk te maken over haar "onacceptabele opmerkingen". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt volgens staatsmedia dat diplomate Simona Halperin ongepaste uitspraken heeft gedaan over het Russische buitenlandbeleid en andere kwesties.
Halperin trad volgens Israëlische media eind vorig jaar aan en gaf later een uitgebreid interview aan de krant Kommersant. Ze zei te betreuren dat een internationale dag waarop wordt stilgestaan bij de Holocaust niet op de Russische "staatskalender" staat. Ook vroeg de ambassadeur zich af waarom Hamas in Rusland niet op de officiële lijst staat van terreurorganisaties.
Het Russische ministerie zegt nu dat het ambassadeurschap van Halperin "zeer onsuccesvol" is begonnen. De topdiplomate krijgt het verwijt "respectloos" te hebben gesproken over Russische inspanningen om de situatie rond de gijzelaars in Gaza op te lossen. Haar uitspraken over het herdenken van de Holocaust vielen ook slecht en grenzen volgens het ministerie aan buitenlandse inmenging in de binnenlandse aangelegenheden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.
2 uur geledenARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".
3 uur geleden