Rusland bekritiseert ambassadeur Israël na interview
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft de nieuwe Israëlische ambassadeur bij zich geroepen om onvrede duidelijk te maken over haar "onacceptabele opmerkingen". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt volgens staatsmedia dat diplomate Simona Halperin ongepaste uitspraken heeft gedaan over het Russische buitenlandbeleid en andere kwesties.
Halperin trad volgens Israëlische media eind vorig jaar aan en gaf later een uitgebreid interview aan de krant Kommersant. Ze zei te betreuren dat een internationale dag waarop wordt stilgestaan bij de Holocaust niet op de Russische "staatskalender" staat. Ook vroeg de ambassadeur zich af waarom Hamas in Rusland niet op de officiële lijst staat van terreurorganisaties.
Het Russische ministerie zegt nu dat het ambassadeurschap van Halperin "zeer onsuccesvol" is begonnen. De topdiplomate krijgt het verwijt "respectloos" te hebben gesproken over Russische inspanningen om de situatie rond de gijzelaars in Gaza op te lossen. Haar uitspraken over het herdenken van de Holocaust vielen ook slecht en grenzen volgens het ministerie aan buitenlandse inmenging in de binnenlandse aangelegenheden.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - VN-klimaatchef Simon Stiell heeft gastland Brazilië van de klimaattop COP30 aangesproken op de beveiliging van het conferentiecentrum in Belém. Daar stormden dinsdagavond zo'n 150 activisten binnen. Meerdere betogers richtten vernielingen aan en twee beveiligers liepen in het tumult lichte verwondingen op.
2 uur geledenADDIS ABABA (ANP/RTR) - Afrika kampt met de ergste cholera-uitbraak in 25 jaar, meldt de Afrikaanse gezondheidsdienst CDC donderdag. De organisatie wijst naar kwetsbare watersystemen en conflicten als belangrijkste veroorzakers van de toename.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee Palestijnen te hebben gedood bij gevechten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Tegelijkertijd melden de Palestijnse autoriteiten dat Israëlische kolonisten een moskee in brand hebben gestoken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een groot deel van het Britse legerpersoneel krijgt te maken met grensoverschrijdend gedrag in hun werk, volgens een donderdag gepubliceerd onderzoek van het ministerie van Defensie. Twee derde van de vrouwen in reguliere dienst heeft aangegeven dat ze het afgelopen jaar seksueel grensoverschrijdend gedrag hebben ervaren, tegenover een derde van de mannen. De regering noemt de resultaten "onaanvaardbaar".
7 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Noordse en Baltische landen kopen voor Oekraïne voor een half miljard dollar (430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens. Het al eerder aangekondigde pakket is officieel rond, zeggen de defensieministers van de acht NAVO-landen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De klimaatambities voor 2040 waarmee het Europees Parlement heeft ingestemd zijn "ernstig verwaterd", stelt Climate Action Network (CAN). Tegelijkertijd merkt de koepelorganisatie op dat "het ergste is vermeden" nu het hoofddoel van 90 procent minder uitstoot is goedgekeurd. Voorstellen van het parlement om duidelijke criteria op te stellen voor handel in koolstofkredieten ziet CAN als een verbetering.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat Europarlementariërs tijdens een zwangerschapsverlof via een collega kunnen stemmen. Vrouwen mogen hun volmacht afgeven drie maanden voor en zes maanden na de bevalling. Dit voorstel is donderdag met 605 stemmen voor door het Europees Parlement aangenomen. De kieswet van de EU moet nu worden aangepast.
8 uur geleden