Rusland beboet Wikipedia opnieuw om 'valse info' over Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Wikimedia Foundation, eigenaar van de online-encyclopedie Wikipedia, heeft donderdag van een Russische rechter een boete gekregen omdat het weigert informatie over de militaire inzet van Rusland in Oekraïne te verwijderen, meldt het persbureau Interfax. Volgens de rechtbank gaat het om "valse informatie" in de online-encyclopedie. De boete bedraagt omgerekend ruim 22.000 euro.
Het is niet de eerste boete die Rusland aan Wikipedia oplegt. Ook in februari en begin april van dit jaar werden al vergelijkbare boetes uitgedeeld, steeds vanwege informatie die volgens de Russen onjuist of extremistisch is. Er lopen volgens persbureau Reuters al twee hoger beroepen van Wikimedia tegen de boetes.
De Russische regering probeert sinds de inval in Oekraïne in februari 2022 de onafhankelijke informatie over de oorlog in het land te onderdrukken. Wikimedia zei bij een eerdere boete al dat de informatie waarover de Russische autoriteiten klagen goed is onderbouwd en in overeenstemming is met de Wikipedia-normen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
3 uur geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
4 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
7 uur geleden