Rusland beboet Wikipedia opnieuw om 'valse info' over Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Wikimedia Foundation, eigenaar van de online-encyclopedie Wikipedia, heeft donderdag van een Russische rechter een boete gekregen omdat het weigert informatie over de militaire inzet van Rusland in Oekraïne te verwijderen, meldt het persbureau Interfax. Volgens de rechtbank gaat het om "valse informatie" in de online-encyclopedie. De boete bedraagt omgerekend ruim 22.000 euro.
Het is niet de eerste boete die Rusland aan Wikipedia oplegt. Ook in februari en begin april van dit jaar werden al vergelijkbare boetes uitgedeeld, steeds vanwege informatie die volgens de Russen onjuist of extremistisch is. Er lopen volgens persbureau Reuters al twee hoger beroepen van Wikimedia tegen de boetes.
De Russische regering probeert sinds de inval in Oekraïne in februari 2022 de onafhankelijke informatie over de oorlog in het land te onderdrukken. Wikimedia zei bij een eerdere boete al dat de informatie waarover de Russische autoriteiten klagen goed is onderbouwd en in overeenstemming is met de Wikipedia-normen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
8 uur geleden