Rusland beboet TikTok vanwege oproepen tot protesten
MOSKOU (ANP/AFP) - TikTok heeft in Rusland een boete gekregen omdat het sociale medium er niet in is geslaagd berichten over verboden protesten te verwijderen. Het bedrijf moet daarom van de rechtbank in Moskou 2,6 miljoen Russische roebel (28.000 euro) betalen.
TikTok is niet het enige platform dat vanwege dit soort berichten in Rusland onder vuur ligt. Twitter kreeg vorige week nog drie boetes van in totaal 8,9 miljoen roebel (bijna 100.000 euro) opgelegd. Er lopen ook rechtszaken tegen Google, Facebook en Telegram. Die zouden eveneens verzuimd hebben illegale content te verwijderen.
De volgens Moskou illegale content op TikTok was gericht op tieners. Zij werden in filmpjes opgeroepen deel te nemen aan protesten waarmee steun werd geuit aan de gevangengezette oppositieleider en Kremlin-criticus Aleksej Navalni.
In januari beschuldigden Russische autoriteiten buitenlandse sociale media ervan zich te bemoeien met de binnenlandse aangelegenheden van Rusland, omdat ze de berichten waarin werd opgeroepen tot steunacties aan Navalni niet verwijderden. In januari en februari werd in het land meerdere malen massaal gedemonstreerd voor de vrijlating van de politicus.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.
51 minuten geledenKYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
3 uur geleden