Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland beboet TikTok vanwege oproepen tot protesten

Rusland beboet TikTok vanwege oproepen tot protesten

MOSKOU (ANP/AFP) - TikTok heeft in Rusland een boete gekregen omdat het sociale medium er niet in is geslaagd berichten over verboden protesten te verwijderen. Het bedrijf moet daarom van de rechtbank in Moskou 2,6 miljoen Russische roebel (28.000 euro) betalen.

TikTok is niet het enige platform dat vanwege dit soort berichten in Rusland onder vuur ligt. Twitter kreeg vorige week nog drie boetes van in totaal 8,9 miljoen roebel (bijna 100.000 euro) opgelegd. Er lopen ook rechtszaken tegen Google, Facebook en Telegram. Die zouden eveneens verzuimd hebben illegale content te verwijderen.

De volgens Moskou illegale content op TikTok was gericht op tieners. Zij werden in filmpjes opgeroepen deel te nemen aan protesten waarmee steun werd geuit aan de gevangengezette oppositieleider en Kremlin-criticus Aleksej Navalni.

In januari beschuldigden Russische autoriteiten buitenlandse sociale media ervan zich te bemoeien met de binnenlandse aangelegenheden van Rusland, omdat ze de berichten waarin werd opgeroepen tot steunacties aan Navalni niet verwijderden. In januari en februari werd in het land meerdere malen massaal gedemonstreerd voor de vrijlating van de politicus.

Meer uit Buitenland

Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

53 minuten geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

3 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

5 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

9 uur geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

9 uur geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

17 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

17 uur geleden