Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: Assad is opgestapt en heeft land verlaten

Rusland: Assad is opgestapt en heeft land verlaten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische leider Bashar al Assad heeft ontslag genomen en zijn land verlaten, bevestigt bondgenoot Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken meldt niet waar hij zich nu zou bevinden.

De verklaring zegt dat Assad "na onderhandelingen met een aantal partijen in het gewapende conflict" in Syrië besloot op te stappen. Hij zou instructies hebben achtergelaten voor een vreedzame machtsoverdracht.

Rusland maakte geen deel uit van de onderhandelingen, staat in de verklaring. Moskou roept alle partijen op af te zien van geweld en zegt in contact te staan met "alle groepen van de Syrische oppositie".

Verhoogde waakzaamheid

Het ministerie meldt ook dat Russische bases in Syrië in een staat van verhoogde waakzaamheid zijn gebracht. Er zou geen sprake zijn van een serieuze dreiging.

Over de locatie van de gevluchte Assad en zijn gezin bestaat onduidelijkheid. Bronnen binnen het Syrische leger zeggen dat hij in een vliegtuig is vertrokken uit Damascus. Het is onduidelijk wat er vervolgens met het toestel gebeurde.

Vliegtuig

Op de website Flightradar is te zien dat een toestel vertrok kort nadat rebellen de stad Homs hadden veroverd. Dat vliegtuig vloog aanvankelijk richting de kust, maakte een draai en verdween enkele minuten later van de kaart.

Het is onduidelijk of Assad aan boord was van dat vliegtuig. Syrische bronnen opperen dat het toestel mogelijk is neergehaald. Er werd eerder rekening mee gehouden dat Assad mogelijk naar Rusland of Iran zou vluchten.

Meer uit Buitenland

Zwarte dozen van verongelukt vrachtvliegtuig in Miami gevonden

MIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.

33 minuten geleden
Werk neergelegd in Eiffeltoren om wegsturen vrouwelijk personeel

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.

4 uur geleden
Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

4 uur geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

5 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

6 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

7 uur geleden
Witkoff meldt flinke vooruitgang na bezoek aan Kyiv en Moskou

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.

8 uur geleden