Rusland: Assad is opgestapt en heeft land verlaten
MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische leider Bashar al Assad heeft ontslag genomen en zijn land verlaten, bevestigt bondgenoot Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken meldt niet waar hij zich nu zou bevinden.
De verklaring zegt dat Assad "na onderhandelingen met een aantal partijen in het gewapende conflict" in Syrië besloot op te stappen. Hij zou instructies hebben achtergelaten voor een vreedzame machtsoverdracht.
Rusland maakte geen deel uit van de onderhandelingen, staat in de verklaring. Moskou roept alle partijen op af te zien van geweld en zegt in contact te staan met "alle groepen van de Syrische oppositie".
Verhoogde waakzaamheid
Het ministerie meldt ook dat Russische bases in Syrië in een staat van verhoogde waakzaamheid zijn gebracht. Er zou geen sprake zijn van een serieuze dreiging.
Over de locatie van de gevluchte Assad en zijn gezin bestaat onduidelijkheid. Bronnen binnen het Syrische leger zeggen dat hij in een vliegtuig is vertrokken uit Damascus. Het is onduidelijk wat er vervolgens met het toestel gebeurde.
Vliegtuig
Op de website Flightradar is te zien dat een toestel vertrok kort nadat rebellen de stad Homs hadden veroverd. Dat vliegtuig vloog aanvankelijk richting de kust, maakte een draai en verdween enkele minuten later van de kaart.
Het is onduidelijk of Assad aan boord was van dat vliegtuig. Syrische bronnen opperen dat het toestel mogelijk is neergehaald. Er werd eerder rekening mee gehouden dat Assad mogelijk naar Rusland of Iran zou vluchten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De openingstijden van de Eiffeltoren en het Louvre in Parijs zijn aangepast vanwege de hitte in de Franse hoofdstad. Daar geldt momenteel code rood, de hoogste weerswaarschuwing die in Frankrijk kan worden afgegeven.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten hebben bepaald dat inwoners van Teheran drie dagen vrij krijgen voor de begrafenis van de omgekomen ayatollah Ali Khamenei. Hij was zo'n 37 jaar aan de macht in Iran toen hij eind februari werd gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie van de Taliban heeft in Brussel gesproken met vertegenwoordigers van de Europese Commissie, melden meerdere media. In het gesprek zijn consulaire zaken besproken, zoals de mogelijke hervatting van consulaire diensten voor Afghanen in de EU, de aanwezigheid van consulaten en "de noodzaak van vertrouwensopbouwende maatregelen". Dat meldt persbureau Reuters op basis van een verklaring van een woordvoerder van het Afghaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenAMMAN (ANP/DPA) - In Jordanië is een persoon overleden door verdrukking, nadat veel fans bijeen waren gekomen voor een vertoning van de WK-wedstrijd van het land tegen Algerije. Acht anderen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat Iran wel heeft ingestemd met inspecties van het atoomprogramma. Zijn vicepresident JD Vance verkondigde dat al eerder, maar Iran ontkende dat daar afspraken over gemaakt zijn.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Israël heeft bewust kinderen tot doelwit gemaakt en daarmee genocide, oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd, zegt een commissie van VN-experts. Eerder concludeerden zij al dat Israël genocide pleegde in Gaza, maar nu voegen zij daar in een nieuw rapport aan toe dat het aanvallen van kinderen daar een indicator van is.
4 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR) - Bij Israëlische beschietingen in het zuiden van Libanon zijn twee mensen gedood, meldt de Libanese burgerbeschermingsdienst. Daardoor komen het bestand in Libanon en ook de besprekingen tussen Iran en de Verenigde Staten weer onder druk te staan.
4 uur geleden