Rusland: Assad is opgestapt en heeft land verlaten
MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische leider Bashar al Assad heeft ontslag genomen en zijn land verlaten, bevestigt bondgenoot Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken meldt niet waar hij zich nu zou bevinden.
De verklaring zegt dat Assad "na onderhandelingen met een aantal partijen in het gewapende conflict" in Syrië besloot op te stappen. Hij zou instructies hebben achtergelaten voor een vreedzame machtsoverdracht.
Rusland maakte geen deel uit van de onderhandelingen, staat in de verklaring. Moskou roept alle partijen op af te zien van geweld en zegt in contact te staan met "alle groepen van de Syrische oppositie".
Verhoogde waakzaamheid
Het ministerie meldt ook dat Russische bases in Syrië in een staat van verhoogde waakzaamheid zijn gebracht. Er zou geen sprake zijn van een serieuze dreiging.
Over de locatie van de gevluchte Assad en zijn gezin bestaat onduidelijkheid. Bronnen binnen het Syrische leger zeggen dat hij in een vliegtuig is vertrokken uit Damascus. Het is onduidelijk wat er vervolgens met het toestel gebeurde.
Vliegtuig
Op de website Flightradar is te zien dat een toestel vertrok kort nadat rebellen de stad Homs hadden veroverd. Dat vliegtuig vloog aanvankelijk richting de kust, maakte een draai en verdween enkele minuten later van de kaart.
Het is onduidelijk of Assad aan boord was van dat vliegtuig. Syrische bronnen opperen dat het toestel mogelijk is neergehaald. Er werd eerder rekening mee gehouden dat Assad mogelijk naar Rusland of Iran zou vluchten.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
8 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
12 uur geleden