Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: Assad is opgestapt en heeft land verlaten

Rusland: Assad is opgestapt en heeft land verlaten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische leider Bashar al Assad heeft ontslag genomen en zijn land verlaten, bevestigt bondgenoot Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken meldt niet waar hij zich nu zou bevinden.

De verklaring zegt dat Assad "na onderhandelingen met een aantal partijen in het gewapende conflict" in Syrië besloot op te stappen. Hij zou instructies hebben achtergelaten voor een vreedzame machtsoverdracht.

Rusland maakte geen deel uit van de onderhandelingen, staat in de verklaring. Moskou roept alle partijen op af te zien van geweld en zegt in contact te staan met "alle groepen van de Syrische oppositie".

Verhoogde waakzaamheid

Het ministerie meldt ook dat Russische bases in Syrië in een staat van verhoogde waakzaamheid zijn gebracht. Er zou geen sprake zijn van een serieuze dreiging.

Over de locatie van de gevluchte Assad en zijn gezin bestaat onduidelijkheid. Bronnen binnen het Syrische leger zeggen dat hij in een vliegtuig is vertrokken uit Damascus. Het is onduidelijk wat er vervolgens met het toestel gebeurde.

Vliegtuig

Op de website Flightradar is te zien dat een toestel vertrok kort nadat rebellen de stad Homs hadden veroverd. Dat vliegtuig vloog aanvankelijk richting de kust, maakte een draai en verdween enkele minuten later van de kaart.

Het is onduidelijk of Assad aan boord was van dat vliegtuig. Syrische bronnen opperen dat het toestel mogelijk is neergehaald. Er werd eerder rekening mee gehouden dat Assad mogelijk naar Rusland of Iran zou vluchten.

Meer uit Buitenland

Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

11 minuten geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

1 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

1 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

1 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

2 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

3 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

3 uur geleden