Rusland arresteert vrouw om spionage
MOSKOU (ANP/RTR) - Op het schiereiland de Krim hebben de Russische autoriteiten een vrouw gearresteerd vanwege spionage. Volgens de Russische veiligheidsdienst FSB werkte de Russin voor de Oekraïense regering. Ze zou "militaire geheimen" hebben gestolen, aldus een vrijdag gepubliceerde verklaring van de FSB.
"Ze werd gerekruteerd door de Oekraïense geheime dienst en verzamelde doelbewust geheime militaire informatie", staat in de verklaring. Het Oekraïense ministerie van Defensie zou haar de opdrachten hebben gegeven. Oekraïne zelf heeft nog niet gereageerd op de arrestatie.
Als de vrouw schuldig wordt bevonden riskeert ze een gevangenisstraf van twintig jaar. Eerder deze maand arresteerde Rusland ook al een ander persoon die zou spioneren voor Oekraïne.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
9 uur geleden