Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland arresteert vijf medewerkers van Navalni

Rusland arresteert vijf medewerkers van Navalni

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten hebben vijf medewerkers van Kremlincriticus Aleksej Navalni opgepakt. De oppositieleden zijn aangehouden kort nadat de regering had gewaarschuwd om komend weekend niet te gaan demonstreren. Deze mensen riepen op om wel de straat op te gaan.

Veel aanhangers van Navalni en tegenstanders van de regering van Vladimir Poetin willen komend weekend de straat opgaan om hun onvrede te uiten over de regering en het arresteren van Navalni. In zeker 65 steden worden protestacties verwacht. De regering wil dit voorkomen, deels vanwege de geldende coronarestricties.

Het Openbaar Ministerie van Rusland zegt dat er preventieve actie wordt ondernomen om te voorkomen dat er grootschalige demonstraties plaatsvinden. Er wordt ook ingegrepen als berichten op sociale media die oproepen tot demonstraties niet worden verwijderd. De socialmediabedrijven kunnen een boete van 4 miljoen roebel (ruim 44.000 euro) krijgen.

Navalni zit nog tot zeker half februari in de gevangenis. Hij werd zaterdag opgepakt toen hij na maanden weer terugkeerde in Rusland. De oppositieleider was in Duitsland nadat hij was vergiftigd in augustus vorig jaar. Hij is opgepakt omdat hij volgens justitie niet aan de voorwaarden voor zijn voorwaardelijke vrijlating heeft voldaan door zich niet tweemaandelijks bij de gevangenis te melden.

Meer uit Buitenland

Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

15 minuten geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

40 minuten geleden
Indiase peuter (3) jongste om FIDE-schaakscore te krijgen

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.

55 minuten geleden
India huurt Russische kernonderzeeër

NEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Poetin noemt gesprekken met gezanten Trump vruchtbaar

MOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.

2 uur geleden
Thailand versoepelt alcoholverbod vlak voor eindejaarstoerisme

BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.

3 uur geleden
Israël identificeert lichaam van een-na-laatste gijzelaar in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.

5 uur geleden