Rusland arresteert vijf medewerkers van Navalni
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten hebben vijf medewerkers van Kremlincriticus Aleksej Navalni opgepakt. De oppositieleden zijn aangehouden kort nadat de regering had gewaarschuwd om komend weekend niet te gaan demonstreren. Deze mensen riepen op om wel de straat op te gaan.
Veel aanhangers van Navalni en tegenstanders van de regering van Vladimir Poetin willen komend weekend de straat opgaan om hun onvrede te uiten over de regering en het arresteren van Navalni. In zeker 65 steden worden protestacties verwacht. De regering wil dit voorkomen, deels vanwege de geldende coronarestricties.
Het Openbaar Ministerie van Rusland zegt dat er preventieve actie wordt ondernomen om te voorkomen dat er grootschalige demonstraties plaatsvinden. Er wordt ook ingegrepen als berichten op sociale media die oproepen tot demonstraties niet worden verwijderd. De socialmediabedrijven kunnen een boete van 4 miljoen roebel (ruim 44.000 euro) krijgen.
Navalni zit nog tot zeker half februari in de gevangenis. Hij werd zaterdag opgepakt toen hij na maanden weer terugkeerde in Rusland. De oppositieleider was in Duitsland nadat hij was vergiftigd in augustus vorig jaar. Hij is opgepakt omdat hij volgens justitie niet aan de voorwaarden voor zijn voorwaardelijke vrijlating heeft voldaan door zich niet tweemaandelijks bij de gevangenis te melden.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
8 uur geleden