Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland arresteert vijf medewerkers van Navalni

Rusland arresteert vijf medewerkers van Navalni

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten hebben vijf medewerkers van Kremlincriticus Aleksej Navalni opgepakt. De oppositieleden zijn aangehouden kort nadat de regering had gewaarschuwd om komend weekend niet te gaan demonstreren. Deze mensen riepen op om wel de straat op te gaan.

Veel aanhangers van Navalni en tegenstanders van de regering van Vladimir Poetin willen komend weekend de straat opgaan om hun onvrede te uiten over de regering en het arresteren van Navalni. In zeker 65 steden worden protestacties verwacht. De regering wil dit voorkomen, deels vanwege de geldende coronarestricties.

Het Openbaar Ministerie van Rusland zegt dat er preventieve actie wordt ondernomen om te voorkomen dat er grootschalige demonstraties plaatsvinden. Er wordt ook ingegrepen als berichten op sociale media die oproepen tot demonstraties niet worden verwijderd. De socialmediabedrijven kunnen een boete van 4 miljoen roebel (ruim 44.000 euro) krijgen.

Navalni zit nog tot zeker half februari in de gevangenis. Hij werd zaterdag opgepakt toen hij na maanden weer terugkeerde in Rusland. De oppositieleider was in Duitsland nadat hij was vergiftigd in augustus vorig jaar. Hij is opgepakt omdat hij volgens justitie niet aan de voorwaarden voor zijn voorwaardelijke vrijlating heeft voldaan door zich niet tweemaandelijks bij de gevangenis te melden.

Meer uit Buitenland

Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

2 uur geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

2 uur geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

3 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

3 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

5 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

7 uur geleden