Rusland arresteert oud-onderminister Defensie om corruptie
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oud-onderminister van Defensie Dmitri Boelgakov is gearresteerd op verdenking van corruptie. Russische media melden op basis van veiligheidsdienst FSB dat een onderzoek is ingesteld naar zijn "illegale activiteiten".
Boelgakov werd in september 2022 al aan de kant geschoven als onderminister. Dat was zeven maanden na de Russische inval in Oekraïne. De 69-jarige Boelgakov bekleedde binnen het leger verschillende posities en kreeg diverse onderscheidingen.
De afgelopen maanden zijn in Rusland al zeker vijf hooggeplaatste defensiefunctionarissen gearresteerd. Het begon in april met onderminister van Defensie Timoer Ivanov voor het aannemen van steekpenningen. Hij was een vertrouweling van Sergej Sjojgoe, die in mei moest vertrekken als minister van Defensie.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.
54 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
10 uur geleden