Rusland: aanval op kerncentrale Oekraïne, geen straling ontsnapt
ENERHODAR (ANP/RTR) - Bij een aanval op de kerncentrale van Zaporizja in Oekraïne is volgens Russische autoriteiten geen straling vrijgekomen. De hoeveelheid radiatie bij het terrein was "normaal". Volgens de Russische autoriteiten zou de centrale beschoten zijn door de Oekraïners.
Het Russische staatspersbureau Ria Novosti meldt dat de Oekraïense beschietingen een gat hebben veroorzaakt in het dak van een brandstofdepot. Deze informatie is niet onafhankelijk geverifieerd.
Oekraine en Rusland beschuldigen elkaar al weken van het beschieten van de kerncentrale. Om de situatie zelf te kunnen beoordelen kondigde Rafael Grossi, het hoofd van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), maandag aan met een delegatie naar de kerncentrale af te reizen. De delegatie gaat de schade en het nucleaire materiaal in kaart brengen en de veiligheidssystemen en omstandigheden voor het personeel onder de loep nemen. Volgens Rusland zal de veiligheid van het onderzoeksteam gegarandeerd worden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.
52 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
10 uur geleden