Rusland: aanval op kerncentrale Oekraïne, geen straling ontsnapt
ENERHODAR (ANP/RTR) - Bij een aanval op de kerncentrale van Zaporizja in Oekraïne is volgens Russische autoriteiten geen straling vrijgekomen. De hoeveelheid radiatie bij het terrein was "normaal". Volgens de Russische autoriteiten zou de centrale beschoten zijn door de Oekraïners.
Het Russische staatspersbureau Ria Novosti meldt dat de Oekraïense beschietingen een gat hebben veroorzaakt in het dak van een brandstofdepot. Deze informatie is niet onafhankelijk geverifieerd.
Oekraine en Rusland beschuldigen elkaar al weken van het beschieten van de kerncentrale. Om de situatie zelf te kunnen beoordelen kondigde Rafael Grossi, het hoofd van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), maandag aan met een delegatie naar de kerncentrale af te reizen. De delegatie gaat de schade en het nucleaire materiaal in kaart brengen en de veiligheidssystemen en omstandigheden voor het personeel onder de loep nemen. Volgens Rusland zal de veiligheid van het onderzoeksteam gegarandeerd worden.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
3 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
7 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
7 uur geleden