Rusland: aanval op kerncentrale Oekraïne, geen straling ontsnapt
ENERHODAR (ANP/RTR) - Bij een aanval op de kerncentrale van Zaporizja in Oekraïne is volgens Russische autoriteiten geen straling vrijgekomen. De hoeveelheid radiatie bij het terrein was "normaal". Volgens de Russische autoriteiten zou de centrale beschoten zijn door de Oekraïners.
Het Russische staatspersbureau Ria Novosti meldt dat de Oekraïense beschietingen een gat hebben veroorzaakt in het dak van een brandstofdepot. Deze informatie is niet onafhankelijk geverifieerd.
Oekraine en Rusland beschuldigen elkaar al weken van het beschieten van de kerncentrale. Om de situatie zelf te kunnen beoordelen kondigde Rafael Grossi, het hoofd van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), maandag aan met een delegatie naar de kerncentrale af te reizen. De delegatie gaat de schade en het nucleaire materiaal in kaart brengen en de veiligheidssystemen en omstandigheden voor het personeel onder de loep nemen. Volgens Rusland zal de veiligheid van het onderzoeksteam gegarandeerd worden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
49 minuten geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
4 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
5 uur geleden