Rusland: 200.000 ton gratis graan naar Afrika verscheept
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft zijn initiatief afgerond om 200.000 ton gratis graan naar zes Afrikaanse landen te verschepen, zo laat de Russische minister van Landbouw weten. De graanleveringen waren in juli toegezegd door president Vladimir Poetin.
Rusland verscheepte 50.000 ton graan naar zowel Somalië als de Centraal-Afrikaanse Republiek, aldus minister Dmitri Patroesjev in een door het Kremlin verspreide verklaring. Mali, Burkina Faso, Zimbabwe en Eritrea zouden elk 25.000 ton hebben ontvangen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft donderdag gezegd dat er "geen nieuwe Europese schuld mag komen". Hij zei dat bij aankomst in Brussel, waar de EU-regeringsleiders donderdag en vrijdag hun top houden. De EU-meerjarenbegroting 2028-2034 is een van de belangrijke, en heikele, agendapunten.
11 minuten geledenHOUSTON (ANP/AFP) - Een man uit het Duitse Alsfeld heeft aangifte gedaan bij de politie omdat beelden van hem op het WK zo zijn bewerkt met AI dat hij eruitziet als Adolf Hitler. Hoewel hij zelf niet herkenbaar is op de foto, is zijn zoon die naast hem staat dat wel, zegt hij tegen Duitse media.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne gaat met de Duitse wapenindustrie werken aan verdedigingsmiddelen tegen de snelste Russische raketten. De twee landen hebben daarover een overeenkomst getekend, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor komende winter moeten er al resultaten worden geboekt, aldus Zelensky. Er is haast geboden, want "Russische ballistische raketten blijven een probleem".
51 minuten geledenLIMA (ANP/RTR) - Paus Leo XIV reist in november naar Peru, het land waar hij het grootste deel van zijn volwassen leven woonde en werkte als bisschop. Hij kreeg in 2015 zelfs de Peruaanse nationaliteit, vanwege zijn band met het land.
53 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Sinds het staakt-het-vuren tussen Hamas en Israël vorig jaar oktober zijn meer dan duizend mensen om het leven gekomen door Israëlisch vuur, meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Bij de meest recente aanval werden minstens drie mensen gedood.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte noemt de keuze van Finland om het totaalverbod op kernwapens af te schaffen een "historische keuze". Dat zegt de NAVO-secretaris-generaal desgevraagd tegen journalisten in Brussel, waar de defensieministers van NAVO-lidstaten bijeen waren voor overleg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een hittegolf in meerdere Europese landen zorgt voor problemen. Zo zijn er in Frankrijk en Spanje tientallen treinen geannuleerd en worden lessen opgeschort. Duitsland zet zich schrap voor temperaturen tot 38 graden.
3 uur geleden