Rus verliest op Roland Garros in twee sets van outsider Rybakina
PARIJS (ANP) - Arantxa Rus is er op Roland Garros niet in geslaagd Elena Rybakina te verrassen. De nummer 4 van de wereld was op het Court Suzanne Lenglen, het tweede stadion in Parijs, met 6-3 6-4 te sterk voor de beste tennisster van Nederland, die vijftigste staat op de mondiale ranglijst.
Rus kwam in de tweede set met 4-2 voor, maar ze verloor vier games op een rij. Na een uur en zeven minuten benutte Rybakina haar eerste wedstrijdpunt met een sterke service, die Rus te machtig was.
In de eerste set ging het gelijk op tot 4-3 en vielen er geen servicebreaks. In de achtste game van de set leverde Rus (33) echter haar servicegame in op love, door een reeks sterke punten van de Kazachse. Een game later maakte Rybakina het overtuigend af.
Acht aces
De als vierde geplaatste Rybakina serveerde sterk en sloeg liefst acht aces. Ze won bijna 80 procent van de punten op haar eerste opslag. Vooral in de korte punten was ze Rus vaak de baas: 47-22 bij punten van één tot en met vier slagen. In de langere rally's kwam Rus vaak als winnares uit de strijd.
De 24-jarige Rybakina, in 2022 winnares van Wimbledon, is op Roland Garros nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen. De afgelopen twee jaar verloor ze in de derde ronde in Parijs.
Overdekte partij
De wedstrijd werd gespeeld onder een gesloten dak, in verband met de regenval in Parijs. Deze editie wordt er voor het eerst onder een dak gespeeld op Court Suzanne Lenglen. Het centercourt had al langer een dak.
In de eerste ronde wist Rus wel te winnen van een voormalig grandslamkampioene: Angelique Kerber uit Duitsland.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
4 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
8 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
9 uur geleden