Rus verliest op Roland Garros in twee sets van outsider Rybakina
PARIJS (ANP) - Arantxa Rus is er op Roland Garros niet in geslaagd Elena Rybakina te verrassen. De nummer 4 van de wereld was op het Court Suzanne Lenglen, het tweede stadion in Parijs, met 6-3 6-4 te sterk voor de beste tennisster van Nederland, die vijftigste staat op de mondiale ranglijst.
Rus kwam in de tweede set met 4-2 voor, maar ze verloor vier games op een rij. Na een uur en zeven minuten benutte Rybakina haar eerste wedstrijdpunt met een sterke service, die Rus te machtig was.
In de eerste set ging het gelijk op tot 4-3 en vielen er geen servicebreaks. In de achtste game van de set leverde Rus (33) echter haar servicegame in op love, door een reeks sterke punten van de Kazachse. Een game later maakte Rybakina het overtuigend af.
Acht aces
De als vierde geplaatste Rybakina serveerde sterk en sloeg liefst acht aces. Ze won bijna 80 procent van de punten op haar eerste opslag. Vooral in de korte punten was ze Rus vaak de baas: 47-22 bij punten van één tot en met vier slagen. In de langere rally's kwam Rus vaak als winnares uit de strijd.
De 24-jarige Rybakina, in 2022 winnares van Wimbledon, is op Roland Garros nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen. De afgelopen twee jaar verloor ze in de derde ronde in Parijs.
Overdekte partij
De wedstrijd werd gespeeld onder een gesloten dak, in verband met de regenval in Parijs. Deze editie wordt er voor het eerst onder een dak gespeeld op Court Suzanne Lenglen. Het centercourt had al langer een dak.
In de eerste ronde wist Rus wel te winnen van een voormalig grandslamkampioene: Angelique Kerber uit Duitsland.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
57 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
8 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
12 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
18 uur geleden