Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rus Medvedev doet mee aan tennistoernooi Rosmalen

Rus Medvedev doet mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev doet in juni mee aan het Libéma Open, het tennistoernooi van Rosmalen. De Rus is de huidige nummer 2 van de wereld. In februari stond Medvedev zelfs even bovenaan. "Ik kijk ernaar uit om terug naar Nederland te komen en in Den Bosch te spelen. Ik houd van spelen op gras en van de ontspannen sfeer waar Libéma Open bekend om staat", aldus Medvedev in een persbericht van de organisatie.

Het is de vierde deelname van Medvedev in Rosmalen. Zijn beste prestatie was het halen van de kwartfinale in 2017. Tennissers uit Rusland spelen vanwege de oorlog in Oekraïne onder neutrale vlag.

De 26-jarige Medvedev won tot dusverre één grandslamtoernooi. Vorig jaar versloeg de Rus de Serviër Novak Djokovic in de eindstrijd van de US Open. Begin dit jaar was Medvedev dicht bij de zege op de Australian Open, maar in de finale gaf hij tegen de Spanjaard Rafael Nadal een voorsprong van twee sets weg. Medvedev staat op dertien toernooizeges, waarvan hij er twaalf behaalde op hardcourt en eentje op gras.

De Libéma Open staat, vanwege de coronapandemie, van 4 tot en met 12 juni voor het eerst sinds 2019 op het programma. Voor Medvedev geldt het evenement als voorbereiding op Wimbledon. Of hij daar aan mee mag doen, is onzeker. De organisatie van het grandslamtoernooi in Londen zou voor de komende editie Russische tennissers willen weren vanwege de invasie in Oekraïne. Diverse media melden dit op basis van ingewijden.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

5 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

7 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

10 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

10 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

11 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

13 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

15 uur geleden