Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rus Medvedev doet mee aan tennistoernooi Rosmalen

Rus Medvedev doet mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev doet in juni mee aan het Libéma Open, het tennistoernooi van Rosmalen. De Rus is de huidige nummer 2 van de wereld. In februari stond Medvedev zelfs even bovenaan. "Ik kijk ernaar uit om terug naar Nederland te komen en in Den Bosch te spelen. Ik houd van spelen op gras en van de ontspannen sfeer waar Libéma Open bekend om staat", aldus Medvedev in een persbericht van de organisatie.

Het is de vierde deelname van Medvedev in Rosmalen. Zijn beste prestatie was het halen van de kwartfinale in 2017. Tennissers uit Rusland spelen vanwege de oorlog in Oekraïne onder neutrale vlag.

De 26-jarige Medvedev won tot dusverre één grandslamtoernooi. Vorig jaar versloeg de Rus de Serviër Novak Djokovic in de eindstrijd van de US Open. Begin dit jaar was Medvedev dicht bij de zege op de Australian Open, maar in de finale gaf hij tegen de Spanjaard Rafael Nadal een voorsprong van twee sets weg. Medvedev staat op dertien toernooizeges, waarvan hij er twaalf behaalde op hardcourt en eentje op gras.

De Libéma Open staat, vanwege de coronapandemie, van 4 tot en met 12 juni voor het eerst sinds 2019 op het programma. Voor Medvedev geldt het evenement als voorbereiding op Wimbledon. Of hij daar aan mee mag doen, is onzeker. De organisatie van het grandslamtoernooi in Londen zou voor de komende editie Russische tennissers willen weren vanwege de invasie in Oekraïne. Diverse media melden dit op basis van ingewijden.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

3 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

3 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

4 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

5 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

6 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden