Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rus kijkt uit naar rol als kopvrouw in Billie Jean King Cup

Rus kijkt uit naar rol als kopvrouw in Billie Jean King Cup

AMSTELVEEN (ANP) - Arantxa Rus kijkt uit naar haar rentree met het Nederlandse team in de Billie Jean King Cup. Eerder dit jaar gaf de 32-jarige tennisster de voorkeur aan haar individuele loopbaan. Maar voor het duel met Oekraïne om een plek in de wereldgroep stelde ze zich weer beschikbaar.

"Ik ben blij dat ik terug ben. Het was ook een moeilijke beslissing om eerder dit jaar nee te zeggen, maar op dat moment wel beter voor mijzelf. Er zijn altijd mensen die er anders over denken, maar dit was het beste voor mij", zei Rus in Amstelveen, waar ze zich met het team voorbereidt.

Rus besloot in april haar eigen loopbaan voorrang te geven, omdat ze WTA-toernooien wilde spelen om punten voor de wereldranglijst. Ze liet toen het kwalificatietoernooi in het Turkse Antalya schieten. Inmiddels is er veel veranderd. Ze kende een topjaar. In juli behaalde ze in Hamburg haar grootste zege op de WTA-tour en steeg naar de 42e plek op de wereldranglijst.

Status

De huidige nummer 52 op de mondiale ranking ziet haar nieuwe status vooral als luxe. Na de Billie Jean King Cup is haar seizoen klaar en kan ze vakantie vieren. "Ik kan mijn seizoen gewoon stoppen. Vorig jaar stond ik buiten de top 100 en moest ik nog veel spelen. Ik hoef nu niet te denken: ik wil nog daar het hoofdtoernooi halen of daar. Dat is ook heel lekker met deze ranking dat je meteen in de grote toernooien zit."

Ze kan zich ook in alle rust op het nieuwe seizoen voorbereiden. Haar doel volgend jaar is de top 30 op de wereldranglijst. "Daar doen we gewoon alles aan en we werken keihard aan nieuwe dingen. Als ik het wel haal is het mooi, zo niet dan is het jammer. Het is vooral een mooie uitdaging." Ze hoopt komend jaar ook op goede prestatie op een grand slam. "Ik moet daarvoor meer aan details werken, kleine dingen wat mijn spel beter kan maken."

Billie Jean King Cup

De Nederlandse kopvrouw richt zich eerst nog op de wedstrijd in de Billie Jean King Cup. Het duel van aankomend weekend wordt door de situatie in Oekraïne gespeeld in Litouwen. "Het is een sterk land. We zijn niet de favoriet, maar in de Billie Jean King Cup kan alles gebeuren. Dat hebben we een aantal jaren geleden ook bewezen."

Tijdens de landenwedstrijd zal ze voor het eerst samenwerken met assistent-coach Kiki Bertens, die een aantal jaren terug haar loopbaan beëindigde. "Het is wel apart dat de rollen zijn omgedraaid. Het is jammer dat ze niet meer speelt en we elkaar niet meer op de tour tegenkomen. Maar ik vind het fijn om zo van haar te kunnen leren."

Meer uit Sport

Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

3 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

5 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

5 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

6 uur geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

9 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

9 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

13 uur geleden