Rus kijkt uit naar rol als kopvrouw in Billie Jean King Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Arantxa Rus kijkt uit naar haar rentree met het Nederlandse team in de Billie Jean King Cup. Eerder dit jaar gaf de 32-jarige tennisster de voorkeur aan haar individuele loopbaan. Maar voor het duel met Oekraïne om een plek in de wereldgroep stelde ze zich weer beschikbaar.
"Ik ben blij dat ik terug ben. Het was ook een moeilijke beslissing om eerder dit jaar nee te zeggen, maar op dat moment wel beter voor mijzelf. Er zijn altijd mensen die er anders over denken, maar dit was het beste voor mij", zei Rus in Amstelveen, waar ze zich met het team voorbereidt.
Rus besloot in april haar eigen loopbaan voorrang te geven, omdat ze WTA-toernooien wilde spelen om punten voor de wereldranglijst. Ze liet toen het kwalificatietoernooi in het Turkse Antalya schieten. Inmiddels is er veel veranderd. Ze kende een topjaar. In juli behaalde ze in Hamburg haar grootste zege op de WTA-tour en steeg naar de 42e plek op de wereldranglijst.
Status
De huidige nummer 52 op de mondiale ranking ziet haar nieuwe status vooral als luxe. Na de Billie Jean King Cup is haar seizoen klaar en kan ze vakantie vieren. "Ik kan mijn seizoen gewoon stoppen. Vorig jaar stond ik buiten de top 100 en moest ik nog veel spelen. Ik hoef nu niet te denken: ik wil nog daar het hoofdtoernooi halen of daar. Dat is ook heel lekker met deze ranking dat je meteen in de grote toernooien zit."
Ze kan zich ook in alle rust op het nieuwe seizoen voorbereiden. Haar doel volgend jaar is de top 30 op de wereldranglijst. "Daar doen we gewoon alles aan en we werken keihard aan nieuwe dingen. Als ik het wel haal is het mooi, zo niet dan is het jammer. Het is vooral een mooie uitdaging." Ze hoopt komend jaar ook op goede prestatie op een grand slam. "Ik moet daarvoor meer aan details werken, kleine dingen wat mijn spel beter kan maken."
Billie Jean King Cup
De Nederlandse kopvrouw richt zich eerst nog op de wedstrijd in de Billie Jean King Cup. Het duel van aankomend weekend wordt door de situatie in Oekraïne gespeeld in Litouwen. "Het is een sterk land. We zijn niet de favoriet, maar in de Billie Jean King Cup kan alles gebeuren. Dat hebben we een aantal jaren geleden ook bewezen."
Tijdens de landenwedstrijd zal ze voor het eerst samenwerken met assistent-coach Kiki Bertens, die een aantal jaren terug haar loopbaan beëindigde. "Het is wel apart dat de rollen zijn omgedraaid. Het is jammer dat ze niet meer speelt en we elkaar niet meer op de tour tegenkomen. Maar ik vind het fijn om zo van haar te kunnen leren."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
26 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
5 uur geleden