Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rus kijkt uit naar rol als kopvrouw in Billie Jean King Cup

Rus kijkt uit naar rol als kopvrouw in Billie Jean King Cup

AMSTELVEEN (ANP) - Arantxa Rus kijkt uit naar haar rentree met het Nederlandse team in de Billie Jean King Cup. Eerder dit jaar gaf de 32-jarige tennisster de voorkeur aan haar individuele loopbaan. Maar voor het duel met Oekraïne om een plek in de wereldgroep stelde ze zich weer beschikbaar.

"Ik ben blij dat ik terug ben. Het was ook een moeilijke beslissing om eerder dit jaar nee te zeggen, maar op dat moment wel beter voor mijzelf. Er zijn altijd mensen die er anders over denken, maar dit was het beste voor mij", zei Rus in Amstelveen, waar ze zich met het team voorbereidt.

Rus besloot in april haar eigen loopbaan voorrang te geven, omdat ze WTA-toernooien wilde spelen om punten voor de wereldranglijst. Ze liet toen het kwalificatietoernooi in het Turkse Antalya schieten. Inmiddels is er veel veranderd. Ze kende een topjaar. In juli behaalde ze in Hamburg haar grootste zege op de WTA-tour en steeg naar de 42e plek op de wereldranglijst.

Status

De huidige nummer 52 op de mondiale ranking ziet haar nieuwe status vooral als luxe. Na de Billie Jean King Cup is haar seizoen klaar en kan ze vakantie vieren. "Ik kan mijn seizoen gewoon stoppen. Vorig jaar stond ik buiten de top 100 en moest ik nog veel spelen. Ik hoef nu niet te denken: ik wil nog daar het hoofdtoernooi halen of daar. Dat is ook heel lekker met deze ranking dat je meteen in de grote toernooien zit."

Ze kan zich ook in alle rust op het nieuwe seizoen voorbereiden. Haar doel volgend jaar is de top 30 op de wereldranglijst. "Daar doen we gewoon alles aan en we werken keihard aan nieuwe dingen. Als ik het wel haal is het mooi, zo niet dan is het jammer. Het is vooral een mooie uitdaging." Ze hoopt komend jaar ook op goede prestatie op een grand slam. "Ik moet daarvoor meer aan details werken, kleine dingen wat mijn spel beter kan maken."

Billie Jean King Cup

De Nederlandse kopvrouw richt zich eerst nog op de wedstrijd in de Billie Jean King Cup. Het duel van aankomend weekend wordt door de situatie in Oekraïne gespeeld in Litouwen. "Het is een sterk land. We zijn niet de favoriet, maar in de Billie Jean King Cup kan alles gebeuren. Dat hebben we een aantal jaren geleden ook bewezen."

Tijdens de landenwedstrijd zal ze voor het eerst samenwerken met assistent-coach Kiki Bertens, die een aantal jaren terug haar loopbaan beëindigde. "Het is wel apart dat de rollen zijn omgedraaid. Het is jammer dat ze niet meer speelt en we elkaar niet meer op de tour tegenkomen. Maar ik vind het fijn om zo van haar te kunnen leren."

Meer uit Sport

Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

1 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

1 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

1 uur geleden
Skiester Shiffrin faalt in combinatie en eindigt naast het podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.

1 uur geleden
Shorttrackers krijgen dag de tijd om teleurstelling te verwerken

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.

1 uur geleden
Bondscoach Kerstholt aangeslagen na val Velzeboer: dit raakt me

MILAAN (ANP) - Niet alleen de Nederlandse shorttrackers zelf, maar ook bondscoach Niels Kerstholt was na het mislopen van een medaille op de olympische gemengde aflossing aangeslagen. "Dan ben je zoveel sneller en zoveel beter en dan gebeurt dit. Dat raakt me, dat zie je nu ook", zei hij na afloop van de race tegen Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena, daarbij doelend op zijn natte ogen.

2 uur geleden
Griekspoor naar tweede ronde ATP-toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won dinsdag in twee sets van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard: 6-4 6-4. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Quentin Halys, die won van Mees Röttgering.

2 uur geleden