Rus kijkt uit naar rol als kopvrouw in Billie Jean King Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Arantxa Rus kijkt uit naar haar rentree met het Nederlandse team in de Billie Jean King Cup. Eerder dit jaar gaf de 32-jarige tennisster de voorkeur aan haar individuele loopbaan. Maar voor het duel met Oekraïne om een plek in de wereldgroep stelde ze zich weer beschikbaar.
"Ik ben blij dat ik terug ben. Het was ook een moeilijke beslissing om eerder dit jaar nee te zeggen, maar op dat moment wel beter voor mijzelf. Er zijn altijd mensen die er anders over denken, maar dit was het beste voor mij", zei Rus in Amstelveen, waar ze zich met het team voorbereidt.
Rus besloot in april haar eigen loopbaan voorrang te geven, omdat ze WTA-toernooien wilde spelen om punten voor de wereldranglijst. Ze liet toen het kwalificatietoernooi in het Turkse Antalya schieten. Inmiddels is er veel veranderd. Ze kende een topjaar. In juli behaalde ze in Hamburg haar grootste zege op de WTA-tour en steeg naar de 42e plek op de wereldranglijst.
Status
De huidige nummer 52 op de mondiale ranking ziet haar nieuwe status vooral als luxe. Na de Billie Jean King Cup is haar seizoen klaar en kan ze vakantie vieren. "Ik kan mijn seizoen gewoon stoppen. Vorig jaar stond ik buiten de top 100 en moest ik nog veel spelen. Ik hoef nu niet te denken: ik wil nog daar het hoofdtoernooi halen of daar. Dat is ook heel lekker met deze ranking dat je meteen in de grote toernooien zit."
Ze kan zich ook in alle rust op het nieuwe seizoen voorbereiden. Haar doel volgend jaar is de top 30 op de wereldranglijst. "Daar doen we gewoon alles aan en we werken keihard aan nieuwe dingen. Als ik het wel haal is het mooi, zo niet dan is het jammer. Het is vooral een mooie uitdaging." Ze hoopt komend jaar ook op goede prestatie op een grand slam. "Ik moet daarvoor meer aan details werken, kleine dingen wat mijn spel beter kan maken."
Billie Jean King Cup
De Nederlandse kopvrouw richt zich eerst nog op de wedstrijd in de Billie Jean King Cup. Het duel van aankomend weekend wordt door de situatie in Oekraïne gespeeld in Litouwen. "Het is een sterk land. We zijn niet de favoriet, maar in de Billie Jean King Cup kan alles gebeuren. Dat hebben we een aantal jaren geleden ook bewezen."
Tijdens de landenwedstrijd zal ze voor het eerst samenwerken met assistent-coach Kiki Bertens, die een aantal jaren terug haar loopbaan beëindigde. "Het is wel apart dat de rollen zijn omgedraaid. Het is jammer dat ze niet meer speelt en we elkaar niet meer op de tour tegenkomen. Maar ik vind het fijn om zo van haar te kunnen leren."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
5 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
16 uur geleden