Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rupsenval geen oplossing voor overlast eikenprocessierups

Rupsenval geen oplossing voor overlast eikenprocessierups

WAGENINGEN (ANP) - Een rupsenval, die een aantal gemeenten dit jaar gebruikt om overlast door de eikenprocessierups tegen te gaan, werkt niet. De val vangt de jeukrupsen niet, zorgt niet voor minder gezondheidsrisico's door brandharen van de rups en is schadelijk voor andere insecten. Dat concludeert het Kenniscentrum Eikenprocessierups, dat de voor Nederland nieuwe rupsenvallen sinds april heeft gecontroleerd.

In mediterrane landen worden rupsenvallen gebruikt tegen de dennenprocessierups. Rupsenkenners in Nederland betwijfelden al meteen of die vallen zouden werken tegen de eikenprocessierups, aangezien dat een andere plaagsoort is. Nu het seizoen van de meeste overlast door brandharen van de eikenprocessierups vrijwel voorbij is, is het kenniscentrum er zeker van dat het ophangen van rupsenvallen in eikenbomen geen zin heeft.

Volgens het centrum is tijdens controles gebleken dat de jeukrupsen onder en achter de vallen juist makkelijk nesten maken. Weghalen van die nesten bleek zeer arbeidsintensief te zijn, waarbij delen van nesten vol brandharen uit de boom vielen. De brandharen zorgen voor klachten als benauwdheid, ontstoken ogen en hevige jeuk. De rupsenvallen kunnen niet schoongemaakt worden, aldus het centrum, maar er is ook geen methode om ze verantwoord af te voeren. "Dit is geen bruikbare oplossing", stelt het kenniscentrum.

Meer uit Binnenland

Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

6 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

13 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

15 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

17 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

17 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

19 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

19 uur geleden