Runderen rouwen mogelijk om overleden soortgenoten
WAGENINGEN (ANP) - Runderen rouwen mogelijk om hun overleden soortgenoten. Dat concludeert heel voorzichtig ARK Rewilding Nederland die onder meer met Staatsbosbeheer drie maanden lang beelden maakte van een kadaver in de natuur. Dat staat op de site Naturetoday.com.
In die periode zijn meer dan driehonderd "sociale interacties" tussen levende runderen en het dode rund gefilmd. Het gallowayrund stierf in februari 2023 op een met grote machines onbereikbare locatie en bleef daar dus liggen. De eerste dagen na het overlijden werd het dier het meest bezocht. Runderen hadden er ook contact met elkaar. Ze duwden bijvoorbeeld met hun neus tegen de neus van het dode dier.
Toen de ontbinding vorderde, werd er minder gesnuffeld, maar werd er veel geloeid rondom het kadaver. Na drie maanden was het dier grotendeels weer opgenomen in de natuur en hielden de bezoekjes van de runderen op.
De bevindingen pleiten ervoor om overleden grote grazers vaker langer te laten liggen, stellen de onderzoekers.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
2 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
7 uur geleden