Runderen rouwen mogelijk om overleden soortgenoten
WAGENINGEN (ANP) - Runderen rouwen mogelijk om hun overleden soortgenoten. Dat concludeert heel voorzichtig ARK Rewilding Nederland die onder meer met Staatsbosbeheer drie maanden lang beelden maakte van een kadaver in de natuur. Dat staat op de site Naturetoday.com.
In die periode zijn meer dan driehonderd "sociale interacties" tussen levende runderen en het dode rund gefilmd. Het gallowayrund stierf in februari 2023 op een met grote machines onbereikbare locatie en bleef daar dus liggen. De eerste dagen na het overlijden werd het dier het meest bezocht. Runderen hadden er ook contact met elkaar. Ze duwden bijvoorbeeld met hun neus tegen de neus van het dode dier.
Toen de ontbinding vorderde, werd er minder gesnuffeld, maar werd er veel geloeid rondom het kadaver. Na drie maanden was het dier grotendeels weer opgenomen in de natuur en hielden de bezoekjes van de runderen op.
De bevindingen pleiten ervoor om overleden grote grazers vaker langer te laten liggen, stellen de onderzoekers.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
14 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden