Runderen rouwen mogelijk om overleden soortgenoten
WAGENINGEN (ANP) - Runderen rouwen mogelijk om hun overleden soortgenoten. Dat concludeert heel voorzichtig ARK Rewilding Nederland die onder meer met Staatsbosbeheer drie maanden lang beelden maakte van een kadaver in de natuur. Dat staat op de site Naturetoday.com.
In die periode zijn meer dan driehonderd "sociale interacties" tussen levende runderen en het dode rund gefilmd. Het gallowayrund stierf in februari 2023 op een met grote machines onbereikbare locatie en bleef daar dus liggen. De eerste dagen na het overlijden werd het dier het meest bezocht. Runderen hadden er ook contact met elkaar. Ze duwden bijvoorbeeld met hun neus tegen de neus van het dode dier.
Toen de ontbinding vorderde, werd er minder gesnuffeld, maar werd er veel geloeid rondom het kadaver. Na drie maanden was het dier grotendeels weer opgenomen in de natuur en hielden de bezoekjes van de runderen op.
De bevindingen pleiten ervoor om overleden grote grazers vaker langer te laten liggen, stellen de onderzoekers.
Meer uit Binnenland
LUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.
39 minuten geledenTILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.
2 uur geledenDELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.
11 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.
14 uur geleden