Runderen rouwen mogelijk om overleden soortgenoten
WAGENINGEN (ANP) - Runderen rouwen mogelijk om hun overleden soortgenoten. Dat concludeert heel voorzichtig ARK Rewilding Nederland die onder meer met Staatsbosbeheer drie maanden lang beelden maakte van een kadaver in de natuur. Dat staat op de site Naturetoday.com.
In die periode zijn meer dan driehonderd "sociale interacties" tussen levende runderen en het dode rund gefilmd. Het gallowayrund stierf in februari 2023 op een met grote machines onbereikbare locatie en bleef daar dus liggen. De eerste dagen na het overlijden werd het dier het meest bezocht. Runderen hadden er ook contact met elkaar. Ze duwden bijvoorbeeld met hun neus tegen de neus van het dode dier.
Toen de ontbinding vorderde, werd er minder gesnuffeld, maar werd er veel geloeid rondom het kadaver. Na drie maanden was het dier grotendeels weer opgenomen in de natuur en hielden de bezoekjes van de runderen op.
De bevindingen pleiten ervoor om overleden grote grazers vaker langer te laten liggen, stellen de onderzoekers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".
10 uur geledenROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.
12 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.
15 uur geledenAALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.
16 uur geleden