'Run op vliegtickets naar Marokko'
UTRECHT (ANP) - Direct na de heropening van Marokko voor internationaal reisverkeer is een run op vliegtickets ontstaan, zegt het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders (SMN). De stichting krijgt signalen van een overbelaste boekingswebsite, hogere prijzen dan het afgesproken maximum en rijen bij gespecialiseerde reisbureaus in de grote Nederlandse steden.
De grenzen van het Noord-Afrikaanse land heropenden dinsdag voor internationale reizigers, met een maximaal 48 uur oude negatieve PCR-test als enige voorwaarde. Bij aankomst hoeven bezoekers uit Nederland niet in quarantaine.
De vraag naar tickets was gelijk groot. Ticketprijzen voor een gezin van vier liepen op tot 4000 euro. Op bevel van de Marokkaanse koning Mohammed VI verlaagde de nationale luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc (RAM) de prijzen naar 500 euro per gezin. "Nu is het voor veel mensen aantrekkelijk om te gaan", zegt Habib El Kaddouri van het samenwerkingsverband. De site van de luchtvaartmaatschappij crashte maandag even na een vloedgolf van 120.000 reserveringen in 24 uur.
Quarantaineplicht
Bij terugkomst in Nederland geldt een quarantaineplicht voor reizigers vanuit Marokko, vanwege de code oranje die nog altijd voor het land geldt. Dat houdt reizigers niet tegen, merkt El Kaddouri. "Mensen zijn toe aan vakantie na zo’n lange periode." Ook speelt het Offerfeest mee, dat vanaf 19 juli plaatsvindt. Enige onzekerheid wordt volgens El Kaddouri op de koop toegenomen. "De angst om daar te stranden is minder dan vorig jaar. Corona is op zijn retour."
De vliegtickets naar Marokko zijn ook populair omdat reizen via Spanje nu niet mogelijk is. Officieel is dat vanwege gezondheidsredenen, maar de twee landen verkeren al wekenlang in een diplomatieke crisis. In 2019 reisden nog meer dan 3,2 miljoen mensen vanuit Spanje per veerboot naar Marokko.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De man die verdacht wordt van het doden van de 29-jarige Hajar uit Amsterdam wordt er ook van verdacht dat hij heeft geprobeerd zijn pleegvader te doden. De verdachte is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat hij veertien dagen langer vast blijft zitten. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische afkomst, een statushouder zonder vaste woon- of verblijfplaats, die sinds zijn zesde in Nederland verblijft.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verkeersleiders van Rijkswaterstaat liggen overhoop met hun leiding over nieuwe software waarin de incidenten op de weg worden gedocumenteerd. Een woordvoerder laat, naar aanleiding van berichtgeving door het AD, weten dat "Rijkswaterstaat bekend is met de zorgen en aandachtspunten die door wegverkeersleiders zijn ingebracht".
50 minuten geledenSCHEVENINGEN (ANP) - Een bezoeker van het Holland Casino in Scheveningen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de jackpot gewonnen. Net na middernacht viel de hoofdprijs van bijna 1,4 miljoen. Het gebeurde bij de mega-millions speelautomaat, waar je alleen op een knop hoeft te drukken om te winnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces tegen de Surinaamse oud-militair Abdoel L. (60) laat nog zeker een jaar op zich wachten. Dat heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag bepaald. Het Openbaar Ministerie verdenkt L. ervan dat hij als militair meerdere burgers heeft vermoord tijdens de Binnenlandse Oorlog in Suriname, een burgeroorlog in de periode 1986-1992. Het onderzoek duurt al jaren en heeft tot dusver weinig bewijs opgeleverd. De zaak drijft vooral op uitlatingen van L. zelf, die erop neerkomen dat hij mensen, onder wie ook kinderen, heeft gedood.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog altijd zijn te weinig kinderen in Den Haag gevaccineerd tegen ziektes als bof, mazelen, rodehond en difterie. De zogeheten vaccinatiegraad is "op een zorgwekkend laag niveau", aldus de gemeente. Die concludeert dat daardoor "een verhoogd risico bestaat op uitbraken van infectieziekten".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
19 uur geleden