Run op mondkapjes en handontsmetter in China om coronavirus
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - In China zijn mondkapjes en desinfecterende handgels praktisch uitverkocht. Chinezen slaan ze massaal in om zich te beschermen tegen het besmettelijke coronavirus.
Mensen staan uren in de rij bij apothekers en drogisterijen. Enkele winkels waren binnen een half uur uitverkocht. Er zou in sommige gevallen sprake zijn van woekerprijzen.
Vrijdag start het Chinese Nieuwjaar, een periode waarin honderden miljoenen Chinezen op reis gaan om familie te bezoeken. De overheid zegt in het hele land mensen op symptomen te screenen.
Chinese bedrijven, zoals Huawei en Foxconn, delen gratis mondkapjes uit aan hun werknemers. Zij raden hun personeel af om tijdens Nieuwjaar naar de provincies Wuhan en Hubei af te reizen. Hier zijn de meeste mensen ziek geworden. Waarschijnlijk is het virus op voedselmarkten in Wuhan overgeslagen van dier op mens.
Inmiddels zijn zeker 440 mensen ziek geworden door het virus. Negen mensen zijn overleden. Het virus is ook geconstateerd in Japan, Taiwan, Thailand, Zuid-Korea en de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.
15 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".
23 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het optreden van "een handvol extremistische" Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever veroordeeld en heeft beloofd zich persoonlijk bezig te houden met het probleem van de gewelddadige kolonisten.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - Sterke en snelle klimaatactie is noodzakelijk om de planeet te beschermen, benadrukt paus Leo XIV maandag in een videoboodschap bij een speciale bijeenkomst in het Amazonemuseum in Belém. In die Braziliaanse stad wordt momenteel de klimaattop (COP30) gehouden. "De schepping schreeuwt het uit in overstromingen, droogtes, stormen en meedogenloze hitte", zei de paus, die vervolgde dat de klimaatactie tot nu toe faalt.
9 uur geleden