Run op mondkapjes en handontsmetter in China om coronavirus
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - In China zijn mondkapjes en desinfecterende handgels praktisch uitverkocht. Chinezen slaan ze massaal in om zich te beschermen tegen het besmettelijke coronavirus.
Mensen staan uren in de rij bij apothekers en drogisterijen. Enkele winkels waren binnen een half uur uitverkocht. Er zou in sommige gevallen sprake zijn van woekerprijzen.
Vrijdag start het Chinese Nieuwjaar, een periode waarin honderden miljoenen Chinezen op reis gaan om familie te bezoeken. De overheid zegt in het hele land mensen op symptomen te screenen.
Chinese bedrijven, zoals Huawei en Foxconn, delen gratis mondkapjes uit aan hun werknemers. Zij raden hun personeel af om tijdens Nieuwjaar naar de provincies Wuhan en Hubei af te reizen. Hier zijn de meeste mensen ziek geworden. Waarschijnlijk is het virus op voedselmarkten in Wuhan overgeslagen van dier op mens.
Inmiddels zijn zeker 440 mensen ziek geworden door het virus. Negen mensen zijn overleden. Het virus is ook geconstateerd in Japan, Taiwan, Thailand, Zuid-Korea en de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
MADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
41 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
11 uur geledenANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
12 uur geleden