Rumoer over Belgisch coalitiekopstuk dat coronaregels afvalt
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een kopstuk van de Belgische regeringscoalitie trotseert openlijk de coronaregels. De bekentenis van Jean-Marc Nollet, één van de leiders van de Waalse groenen, valt slecht bij collega's.
Belgen mogen sinds november maar met één persoon buiten hun gezin nauw contact hebben, de zogeheten knuffelcontacten. Dat houdt Nollet al enkele weken niet vol, zegt hij. De gedeeld voorman van Ecolo, vergelijkbaar met GroenLinks, vindt dat ook niet langer nodig. Als hij wordt betrapt betaalt hij de boete, zegt hij.
Dat wekt ergernis en woede. "Mijn broek zakt hiervan af", reageert voorman Paul Magnette van de Waalse sociaaldemocraten, een coalitiegenoot. Nollet moet de regels maar veranderen als hij het daarmee niet eens is, zeggen oppositiepolitici, maar hij kan niet van twee walletjes eten. De Ecolo-leider verwijt critici op zijn beurt schijnheiligheid.
De Belgische regeringen overleggen vrijdag over verlichting van de coronamaatregelen. De druk om dat te doen groeit zienderogen, maar gevaarlijke mutanten loeren nog altijd en laten voorlopig nog maar weinig versoepeling toe, waarschuwt het kabinet.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
3 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
3 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geleden