Rumoer in Frankrijk over beloning topman autoconcern Stellantis
PARIJS (ANP/RTR) - De beloning van Carlos Tavares, de topman van autoconcern Stellantis, heeft in Frankrijk voor de nodige opschudding gezorgd. President Emmanuel Macron noemde de beloning van tientallen miljoenen euro's schokkend. Hij kreeg bijval van zijn uitdager voor de presidentsverkiezingen Marine Le Pen.
Tavares was vorig jaar goed voor een beloning van 19 miljoen euro. Het vaste loon bedroeg 2 miljoen euro. De rest ging om bonussen. Daarnaast heeft Tavares recht op een aandelenpakket ter waarde van 32 miljoen euro. Stellantis, het bedrijf achter merken als Peugeot, Citroën, Opel, Fiat en Chrysler, heeft ook nog langetermijnafspraken met Tavares staan van bij elkaar 25 miljoen euro.
Macron noemde de beloning niet alleen schokkend maar ook buitensporig. "We hebben het hier over astronomische bedragen", aldus de zittend president tegen radiozender franceinfo. Hij repte daarnaast over het instellen van een salarisplafond. Dat zou volgens hem Europees breed handen en voeten moeten krijgen.
Volgens Le Pen zou er werk gemaakt moeten worden van aandelenpakketten voor personeel om dit soort beloningen in de toekomst te voorkomen.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
13 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
1 dag geleden