Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rummenigge vervangt Juventus-voorzitter Agnelli in bestuur UEFA

Rummenigge vervangt Juventus-voorzitter Agnelli in bestuur UEFA

MONTREUX (ANP) - Voorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München keert terug in het bestuur van de Europese voetbalfederatie FIFA. De 65-jarige Rummenigge vervangt Andrea Agnelli als afgevaardigde van de ECA, de belangenorganisatie van bijna 250 clubs uit Europa. Agnelli legde die functie maandag neer, omdat hij met Juventus wil meedoen aan de nieuwe Super League.

De 45-jarige Agnelli is voorzitter van de Italiaanse kampioen en hij was ook de belangrijkste man bij de ECA. In die rol pleitte de Italiaan er de afgelopen weken voor om de voorgestelde hervormingen van de Champions League te ondersteunen. Het kwam voor velen dan ook als een grote verrassing dat twaalf clubs, waaronder Juventus, vlak voordat het UEFA-bestuur de hervormingen bekrachtigde bekendmaakten dat ze een eigen competitie gaan opzetten: de Super League. Agnelli werd daarop "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader" genoemd.

Rummenigge en Nasser Al-Khelaïfi, de Arabische voorzitter van Paris Saint-Germain, werden op het congres van de UEFA voor drie jaar gekozen als afgevaardigden van de ECA in het UEFA-bestuur. Namens European Leagues, de associatie van nationale competities in Europa, neemt de Spanjaard Javier Tebas (voorzitter La Liga) plaats in het hoogste bestuursorgaan.

Razvan Burleanu (Roemenië), Georgios Koumas (Cyprus), Peter Peters (Duitsland) en Dejan Savicevic (Montenegro) kregen van de Europese landen het vertrouwen om hen de komende vier jaar te vertegenwoordigen in het bestuur van de mondiale federatie FIFA, net als de Noord-Ier David Martin die vicevoorzitter wordt. De Italiaanse Evelina Christellin werd herkozen als vrouwelijk lid van het FIFA-bestuur namens Europa.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

4 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

4 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

5 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

7 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

7 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

14 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

16 uur geleden