Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rummenigge vervangt Juventus-voorzitter Agnelli in bestuur UEFA

Rummenigge vervangt Juventus-voorzitter Agnelli in bestuur UEFA

MONTREUX (ANP) - Voorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München keert terug in het bestuur van de Europese voetbalfederatie FIFA. De 65-jarige Rummenigge vervangt Andrea Agnelli als afgevaardigde van de ECA, de belangenorganisatie van bijna 250 clubs uit Europa. Agnelli legde die functie maandag neer, omdat hij met Juventus wil meedoen aan de nieuwe Super League.

De 45-jarige Agnelli is voorzitter van de Italiaanse kampioen en hij was ook de belangrijkste man bij de ECA. In die rol pleitte de Italiaan er de afgelopen weken voor om de voorgestelde hervormingen van de Champions League te ondersteunen. Het kwam voor velen dan ook als een grote verrassing dat twaalf clubs, waaronder Juventus, vlak voordat het UEFA-bestuur de hervormingen bekrachtigde bekendmaakten dat ze een eigen competitie gaan opzetten: de Super League. Agnelli werd daarop "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader" genoemd.

Rummenigge en Nasser Al-Khelaïfi, de Arabische voorzitter van Paris Saint-Germain, werden op het congres van de UEFA voor drie jaar gekozen als afgevaardigden van de ECA in het UEFA-bestuur. Namens European Leagues, de associatie van nationale competities in Europa, neemt de Spanjaard Javier Tebas (voorzitter La Liga) plaats in het hoogste bestuursorgaan.

Razvan Burleanu (Roemenië), Georgios Koumas (Cyprus), Peter Peters (Duitsland) en Dejan Savicevic (Montenegro) kregen van de Europese landen het vertrouwen om hen de komende vier jaar te vertegenwoordigen in het bestuur van de mondiale federatie FIFA, net als de Noord-Ier David Martin die vicevoorzitter wordt. De Italiaanse Evelina Christellin werd herkozen als vrouwelijk lid van het FIFA-bestuur namens Europa.

Meer uit Voetbal

Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

1 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

1 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

1 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

2 uur geleden
Ajax gaf vorig seizoen 21,5 miljoen euro uit aan voetbalmakelaars

ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.

3 uur geleden
Oranje begint met Lang aan laatste training voor duel met Ecuador

ZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.

4 uur geleden
WK-ganger Kaapverdië wint oefenduel met Finland na strafschoppen

AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.

8 uur geleden