Rummenigge vervangt Juventus-voorzitter Agnelli in bestuur UEFA
MONTREUX (ANP) - Voorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München keert terug in het bestuur van de Europese voetbalfederatie FIFA. De 65-jarige Rummenigge vervangt Andrea Agnelli als afgevaardigde van de ECA, de belangenorganisatie van bijna 250 clubs uit Europa. Agnelli legde die functie maandag neer, omdat hij met Juventus wil meedoen aan de nieuwe Super League.
De 45-jarige Agnelli is voorzitter van de Italiaanse kampioen en hij was ook de belangrijkste man bij de ECA. In die rol pleitte de Italiaan er de afgelopen weken voor om de voorgestelde hervormingen van de Champions League te ondersteunen. Het kwam voor velen dan ook als een grote verrassing dat twaalf clubs, waaronder Juventus, vlak voordat het UEFA-bestuur de hervormingen bekrachtigde bekendmaakten dat ze een eigen competitie gaan opzetten: de Super League. Agnelli werd daarop "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader" genoemd.
Rummenigge en Nasser Al-Khelaïfi, de Arabische voorzitter van Paris Saint-Germain, werden op het congres van de UEFA voor drie jaar gekozen als afgevaardigden van de ECA in het UEFA-bestuur. Namens European Leagues, de associatie van nationale competities in Europa, neemt de Spanjaard Javier Tebas (voorzitter La Liga) plaats in het hoogste bestuursorgaan.
Razvan Burleanu (Roemenië), Georgios Koumas (Cyprus), Peter Peters (Duitsland) en Dejan Savicevic (Montenegro) kregen van de Europese landen het vertrouwen om hen de komende vier jaar te vertegenwoordigen in het bestuur van de mondiale federatie FIFA, net als de Noord-Ier David Martin die vicevoorzitter wordt. De Italiaanse Evelina Christellin werd herkozen als vrouwelijk lid van het FIFA-bestuur namens Europa.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
5 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
19 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
36 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
5 uur geleden