Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rummenigge vervangt Juventus-voorzitter Agnelli in bestuur UEFA

Rummenigge vervangt Juventus-voorzitter Agnelli in bestuur UEFA

MONTREUX (ANP) - Voorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München keert terug in het bestuur van de Europese voetbalfederatie FIFA. De 65-jarige Rummenigge vervangt Andrea Agnelli als afgevaardigde van de ECA, de belangenorganisatie van bijna 250 clubs uit Europa. Agnelli legde die functie maandag neer, omdat hij met Juventus wil meedoen aan de nieuwe Super League.

De 45-jarige Agnelli is voorzitter van de Italiaanse kampioen en hij was ook de belangrijkste man bij de ECA. In die rol pleitte de Italiaan er de afgelopen weken voor om de voorgestelde hervormingen van de Champions League te ondersteunen. Het kwam voor velen dan ook als een grote verrassing dat twaalf clubs, waaronder Juventus, vlak voordat het UEFA-bestuur de hervormingen bekrachtigde bekendmaakten dat ze een eigen competitie gaan opzetten: de Super League. Agnelli werd daarop "een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader" genoemd.

Rummenigge en Nasser Al-Khelaïfi, de Arabische voorzitter van Paris Saint-Germain, werden op het congres van de UEFA voor drie jaar gekozen als afgevaardigden van de ECA in het UEFA-bestuur. Namens European Leagues, de associatie van nationale competities in Europa, neemt de Spanjaard Javier Tebas (voorzitter La Liga) plaats in het hoogste bestuursorgaan.

Razvan Burleanu (Roemenië), Georgios Koumas (Cyprus), Peter Peters (Duitsland) en Dejan Savicevic (Montenegro) kregen van de Europese landen het vertrouwen om hen de komende vier jaar te vertegenwoordigen in het bestuur van de mondiale federatie FIFA, net als de Noord-Ier David Martin die vicevoorzitter wordt. De Italiaanse Evelina Christellin werd herkozen als vrouwelijk lid van het FIFA-bestuur namens Europa.

Meer uit Voetbal

Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

35 minuten geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

1 uur geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

16 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

23 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden