Rummenigge pleit voor fans in voetbalstadions
MÜNCHEN (ANP) - Bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München wil dat er binnenkort bij de start van het voetbalseizoen in de Bundesliga weer publiek in het stadion zit. "Maar we zijn niet naïef en begrijpen dat zoiets slechts in beperkte mate kan."
De politiek is, in verband met de bestrijding van het coronavirus, vooralsnog terughoudend. "Dat begrijp ik", zegt de topman van de winnaar van de Champions League. "Als we 15 tot 20 procent van onze capaciteit mogen gebruiken, zou dat voorlopig mooi zijn. Ik denk dat we in staat zijn dat op een verantwoorde manier te doen."
Bayern won het afgelopen seizoen drie hoofdprijzen voor lege tribunes. Rummenigge: "Het is ongelooflijk belangrijk dat er iets van de gebruikelijke sfeer en emotie terugkomt rond het veld. Op dit moment is de echte cultuur van het voetbal er niet. Dat is heel jammer, hoe begrijpelijk ook. We willen heel graag met de politiek in overleg om hier stapsgewijs verandering in te brengen. We hebben er alle vertrouwen in dat de fans ook hun verantwoordelijkheid zullen nemen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
11 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden