Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rummenigge kritisch op UEFA en op schrappen Gouden Bal

Rummenigge kritisch op UEFA en op schrappen Gouden Bal

MÜNCHEN (ANP) - Karl-Heinz Rummenigge is blij voor Pep Guardiola, maar de bestuursvoorzitter van Bayern München vindt het verder maar vreemd dat Manchester City is ontsnapt aan een Europese schorsing. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot onlangs om de twee jaar uitsluiting van de Engelse voetbalclub voor de Europese bekertoernooien te schrappen.

"Ik ben blij voor mijn vriend Pep Guardiola, omdat ik weet hoeveel het voor hem betekent om aan de Champions League deel te nemen", zei Rummenigge over de Spaanse trainer van City, die eerder in München werkte. "Maar ik hoor van verschillende bronnen dat de UEFA het niet goed heeft aangepakt. Ze hebben geen goed werk geleverd." Het CAS schrapte de schorsing van City onder meer omdat bepaalde punten uit de tenlastelegging verjaard waren.

Rummenigge pleit voor aanpassing van de Financial Fair Play-regels. "Toen we dit systeem tien jaar geleden introduceerden, was het de bedoeling dat je als club niet meer geld kon uitgeven dan dat je binnenhaalde. Dat moet weer centraal komen te staan. We moeten de regels daarom wat aanpassen. We moeten tot iets komen waar iedereen, de spelers, de makelaars en ook de clubs, zich goed bij voelen. Want uiteindelijk profiteert iedereen van Financial Fair Play."

De bestuursvoorzitter van de Duitse kampioen gaf ook zijn mening over het schrappen van de Gouden Bal-verkiezing van dit jaar. "Ik vind dat niet eerlijk. Op de Franse competitie na zijn alle topcompetities in Europa gewoon uitgespeeld. Misschien ga ik hier nog maar eens over praten met FIFA-voorzitter Gianni Infantino", aldus Rummenigge, die eerder al zei dat in zijn ogen Bayern-spits Robert Lewandowski de Gouden Bal het meeste verdient. "Robert heeft een fantastisch seizoen, het beste seizoen uit zijn carrière." De Pool maakte dit jaar al 51 doelpunten.

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

4 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

5 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

7 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

9 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

10 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

17 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 dag geleden