Rummenigge kritisch op UEFA en op schrappen Gouden Bal
MÜNCHEN (ANP) - Karl-Heinz Rummenigge is blij voor Pep Guardiola, maar de bestuursvoorzitter van Bayern München vindt het verder maar vreemd dat Manchester City is ontsnapt aan een Europese schorsing. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot onlangs om de twee jaar uitsluiting van de Engelse voetbalclub voor de Europese bekertoernooien te schrappen.
"Ik ben blij voor mijn vriend Pep Guardiola, omdat ik weet hoeveel het voor hem betekent om aan de Champions League deel te nemen", zei Rummenigge over de Spaanse trainer van City, die eerder in München werkte. "Maar ik hoor van verschillende bronnen dat de UEFA het niet goed heeft aangepakt. Ze hebben geen goed werk geleverd." Het CAS schrapte de schorsing van City onder meer omdat bepaalde punten uit de tenlastelegging verjaard waren.
Rummenigge pleit voor aanpassing van de Financial Fair Play-regels. "Toen we dit systeem tien jaar geleden introduceerden, was het de bedoeling dat je als club niet meer geld kon uitgeven dan dat je binnenhaalde. Dat moet weer centraal komen te staan. We moeten de regels daarom wat aanpassen. We moeten tot iets komen waar iedereen, de spelers, de makelaars en ook de clubs, zich goed bij voelen. Want uiteindelijk profiteert iedereen van Financial Fair Play."
De bestuursvoorzitter van de Duitse kampioen gaf ook zijn mening over het schrappen van de Gouden Bal-verkiezing van dit jaar. "Ik vind dat niet eerlijk. Op de Franse competitie na zijn alle topcompetities in Europa gewoon uitgespeeld. Misschien ga ik hier nog maar eens over praten met FIFA-voorzitter Gianni Infantino", aldus Rummenigge, die eerder al zei dat in zijn ogen Bayern-spits Robert Lewandowski de Gouden Bal het meeste verdient. "Robert heeft een fantastisch seizoen, het beste seizoen uit zijn carrière." De Pool maakte dit jaar al 51 doelpunten.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
4 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
5 uur geleden