Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rummenigge kritisch op UEFA en op schrappen Gouden Bal

Rummenigge kritisch op UEFA en op schrappen Gouden Bal

MÜNCHEN (ANP) - Karl-Heinz Rummenigge is blij voor Pep Guardiola, maar de bestuursvoorzitter van Bayern München vindt het verder maar vreemd dat Manchester City is ontsnapt aan een Europese schorsing. Het internationaal sporttribunaal CAS besloot onlangs om de twee jaar uitsluiting van de Engelse voetbalclub voor de Europese bekertoernooien te schrappen.

"Ik ben blij voor mijn vriend Pep Guardiola, omdat ik weet hoeveel het voor hem betekent om aan de Champions League deel te nemen", zei Rummenigge over de Spaanse trainer van City, die eerder in München werkte. "Maar ik hoor van verschillende bronnen dat de UEFA het niet goed heeft aangepakt. Ze hebben geen goed werk geleverd." Het CAS schrapte de schorsing van City onder meer omdat bepaalde punten uit de tenlastelegging verjaard waren.

Rummenigge pleit voor aanpassing van de Financial Fair Play-regels. "Toen we dit systeem tien jaar geleden introduceerden, was het de bedoeling dat je als club niet meer geld kon uitgeven dan dat je binnenhaalde. Dat moet weer centraal komen te staan. We moeten de regels daarom wat aanpassen. We moeten tot iets komen waar iedereen, de spelers, de makelaars en ook de clubs, zich goed bij voelen. Want uiteindelijk profiteert iedereen van Financial Fair Play."

De bestuursvoorzitter van de Duitse kampioen gaf ook zijn mening over het schrappen van de Gouden Bal-verkiezing van dit jaar. "Ik vind dat niet eerlijk. Op de Franse competitie na zijn alle topcompetities in Europa gewoon uitgespeeld. Misschien ga ik hier nog maar eens over praten met FIFA-voorzitter Gianni Infantino", aldus Rummenigge, die eerder al zei dat in zijn ogen Bayern-spits Robert Lewandowski de Gouden Bal het meeste verdient. "Robert heeft een fantastisch seizoen, het beste seizoen uit zijn carrière." De Pool maakte dit jaar al 51 doelpunten.

Meer uit Voetbal

Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

24 minuten geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

7 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

10 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

1 dag geleden