Rummenigge koestert herinnering aan Rossi, ondanks WK-finale 1982
MÜNCHEN (ANP) - Karl-Heinz Rummenigge bewaart warme herinneringen aan de overleden Paolo Rossi, hoewel de huidige voorzitter van Bayern München door toedoen van de Italiaanse spits ook een van de grootste teleurstellingen uit zijn carrière moest slikken. "Ik ben geschokt door de dood van Paolo. Hij was mijn vriend en een geweldige doelpuntenmaker", zegt Rummenigge.
De 65-jarige Rummenigge was aanvoerder van het elftal van West-Duitsland dat in 1982 in de WK-finale met 3-1 verloor van Italië. Rossi opende in Madrid de score. "We hebben in de Serie A vaak tegen elkaar gespeeld", aldus de oud-spits van Internazionale. "Maar zonder twijfel was ons belangrijkste duel de WK-finale van 1982."
In de nacht van woensdag op donderdag werd bekend dat Rossi op 64-jarige leeftijd is overleden. "Hij was een man met veel humor en levensvreugde. Een heel sympathiek mens, met wie je altijd lol kon hebben. En hij was natuurlijk een grote voetballer. Bayern München en ik zullen Paolo Rossi nooit vergeten", aldus Rummenigge.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
8 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
7 uur geleden