Rummenigge koestert herinnering aan Rossi, ondanks WK-finale 1982
MÜNCHEN (ANP) - Karl-Heinz Rummenigge bewaart warme herinneringen aan de overleden Paolo Rossi, hoewel de huidige voorzitter van Bayern München door toedoen van de Italiaanse spits ook een van de grootste teleurstellingen uit zijn carrière moest slikken. "Ik ben geschokt door de dood van Paolo. Hij was mijn vriend en een geweldige doelpuntenmaker", zegt Rummenigge.
De 65-jarige Rummenigge was aanvoerder van het elftal van West-Duitsland dat in 1982 in de WK-finale met 3-1 verloor van Italië. Rossi opende in Madrid de score. "We hebben in de Serie A vaak tegen elkaar gespeeld", aldus de oud-spits van Internazionale. "Maar zonder twijfel was ons belangrijkste duel de WK-finale van 1982."
In de nacht van woensdag op donderdag werd bekend dat Rossi op 64-jarige leeftijd is overleden. "Hij was een man met veel humor en levensvreugde. Een heel sympathiek mens, met wie je altijd lol kon hebben. En hij was natuurlijk een grote voetballer. Bayern München en ik zullen Paolo Rossi nooit vergeten", aldus Rummenigge.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
2 uur geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
14 uur geleden