Rummenigge koestert herinnering aan Rossi, ondanks WK-finale 1982
MÜNCHEN (ANP) - Karl-Heinz Rummenigge bewaart warme herinneringen aan de overleden Paolo Rossi, hoewel de huidige voorzitter van Bayern München door toedoen van de Italiaanse spits ook een van de grootste teleurstellingen uit zijn carrière moest slikken. "Ik ben geschokt door de dood van Paolo. Hij was mijn vriend en een geweldige doelpuntenmaker", zegt Rummenigge.
De 65-jarige Rummenigge was aanvoerder van het elftal van West-Duitsland dat in 1982 in de WK-finale met 3-1 verloor van Italië. Rossi opende in Madrid de score. "We hebben in de Serie A vaak tegen elkaar gespeeld", aldus de oud-spits van Internazionale. "Maar zonder twijfel was ons belangrijkste duel de WK-finale van 1982."
In de nacht van woensdag op donderdag werd bekend dat Rossi op 64-jarige leeftijd is overleden. "Hij was een man met veel humor en levensvreugde. Een heel sympathiek mens, met wie je altijd lol kon hebben. En hij was natuurlijk een grote voetballer. Bayern München en ik zullen Paolo Rossi nooit vergeten", aldus Rummenigge.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
5 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
5 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
11 uur geleden