Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rummenigge: Europese denktank voor het voetbal

Rummenigge: Europese denktank voor het voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het voetbal in Europa moet na de coronacrisis een nieuw tijdperk ingaan waarin het gezonde verstand zegeviert. Dat betoogt Karl-Heinz Rummenigge, de directievoorzitter van Bayern München. De 64-jarige Duitser wil de discussie daarover zeker niet alleen in eigen land voeren. Hij pleit voor een Europese denktank voor het toekomstige profvoetbal.

"In het verleden zijn de clubs jaar in jaar uit met steeds grotere economische risico's geconfronteerd", stelt Rummenigge. "Parallel daaraan zijn de uitgaven aan de spelerskant gestegen, voor afkoopsommen, salarissen en provisies aan spelersmanagers. Wanneer de coronacrisis eindelijk is bedwongen, is dat een goed moment om daarover na te denken en met elkaar over te spreken. We moeten gezamenlijk oplossingen bedenken die het voetbal weer in een meer rationele en stabiele wereld kunnen brengen. Een Europees debat kan daarvoor zorgen."

Rummenigge gaf eerder al aan dat hij door alle onzekerheid en gemiste inkomsten bij de clubs vanwege de coronacrisis een rustige transferzomer verwacht. "Voor de eerste keer in 25 jaar zullen de afkoopsommen dalen."

Meer uit Voetbal

Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

6 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

9 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

11 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

11 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

11 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

11 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

12 uur geleden