Rummenigge: Europese denktank voor het voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het voetbal in Europa moet na de coronacrisis een nieuw tijdperk ingaan waarin het gezonde verstand zegeviert. Dat betoogt Karl-Heinz Rummenigge, de directievoorzitter van Bayern München. De 64-jarige Duitser wil de discussie daarover zeker niet alleen in eigen land voeren. Hij pleit voor een Europese denktank voor het toekomstige profvoetbal.
"In het verleden zijn de clubs jaar in jaar uit met steeds grotere economische risico's geconfronteerd", stelt Rummenigge. "Parallel daaraan zijn de uitgaven aan de spelerskant gestegen, voor afkoopsommen, salarissen en provisies aan spelersmanagers. Wanneer de coronacrisis eindelijk is bedwongen, is dat een goed moment om daarover na te denken en met elkaar over te spreken. We moeten gezamenlijk oplossingen bedenken die het voetbal weer in een meer rationele en stabiele wereld kunnen brengen. Een Europees debat kan daarvoor zorgen."
Rummenigge gaf eerder al aan dat hij door alle onzekerheid en gemiste inkomsten bij de clubs vanwege de coronacrisis een rustige transferzomer verwacht. "Voor de eerste keer in 25 jaar zullen de afkoopsommen dalen."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
12 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
13 uur geleden