Rummenigge: Europese denktank voor het voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het voetbal in Europa moet na de coronacrisis een nieuw tijdperk ingaan waarin het gezonde verstand zegeviert. Dat betoogt Karl-Heinz Rummenigge, de directievoorzitter van Bayern München. De 64-jarige Duitser wil de discussie daarover zeker niet alleen in eigen land voeren. Hij pleit voor een Europese denktank voor het toekomstige profvoetbal.
"In het verleden zijn de clubs jaar in jaar uit met steeds grotere economische risico's geconfronteerd", stelt Rummenigge. "Parallel daaraan zijn de uitgaven aan de spelerskant gestegen, voor afkoopsommen, salarissen en provisies aan spelersmanagers. Wanneer de coronacrisis eindelijk is bedwongen, is dat een goed moment om daarover na te denken en met elkaar over te spreken. We moeten gezamenlijk oplossingen bedenken die het voetbal weer in een meer rationele en stabiele wereld kunnen brengen. Een Europees debat kan daarvoor zorgen."
Rummenigge gaf eerder al aan dat hij door alle onzekerheid en gemiste inkomsten bij de clubs vanwege de coronacrisis een rustige transferzomer verwacht. "Voor de eerste keer in 25 jaar zullen de afkoopsommen dalen."
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
50 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
5 uur geleden