Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimtevaartorganisatie Rusland blijft gemaakte afspraken nakomen

Ruimtevaartorganisatie Rusland blijft gemaakte afspraken nakomen

MOSKOU (ANP) - De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos blijft alle internationale afspraken nakomen, ook als wordt besloten de internationale samenwerking op te zeggen. Dit zei Roskosmos-chef Dmitri Rogozin tegen het persbureau RIA Novosti. Roskosmos kan er eenvoudig niet opeens mee ophouden.

"Het is duidelijk dat we niet kunnen praten over een soort snelle vlucht van Rusland uit het internationale ruimtestation (ISS). Veel hangt er van Rusland af "zoals de levering van brandstof, het handhaven van de baan, het voorkomen van botsingen met ruimtepuin". Het zal ook veel tijd kosten het ISS uit zijn baan en terug te halen. "Er vliegt een constructie van 500 ton boven de aarde en het hangt grotendeels van ons af, dat het niet plotseling op Parijs of Londen terechtkomt."

Rusland wil de samenwerking met de NASA en Canadese en Europese ruimtevaartorganisaties stopzetten naar aanleiding van westerse sancties tegen Rusland. Dat zou in 2024 moeten gebeuren. Formeel is hier geen besluit toe genomen.

Meer uit Buitenland

Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

19 minuten geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

33 minuten geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.

34 minuten geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

2 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

2 uur geleden