Ruimtevaartorganisatie Rusland blijft gemaakte afspraken nakomen
MOSKOU (ANP) - De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos blijft alle internationale afspraken nakomen, ook als wordt besloten de internationale samenwerking op te zeggen. Dit zei Roskosmos-chef Dmitri Rogozin tegen het persbureau RIA Novosti. Roskosmos kan er eenvoudig niet opeens mee ophouden.
"Het is duidelijk dat we niet kunnen praten over een soort snelle vlucht van Rusland uit het internationale ruimtestation (ISS). Veel hangt er van Rusland af "zoals de levering van brandstof, het handhaven van de baan, het voorkomen van botsingen met ruimtepuin". Het zal ook veel tijd kosten het ISS uit zijn baan en terug te halen. "Er vliegt een constructie van 500 ton boven de aarde en het hangt grotendeels van ons af, dat het niet plotseling op Parijs of Londen terechtkomt."
Rusland wil de samenwerking met de NASA en Canadese en Europese ruimtevaartorganisaties stopzetten naar aanleiding van westerse sancties tegen Rusland. Dat zou in 2024 moeten gebeuren. Formeel is hier geen besluit toe genomen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden