Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimtevaartbedrijf Virgin Orbit keldert op Wall Street

Ruimtevaartbedrijf Virgin Orbit keldert op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Virgin Orbit ging vrijdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaartbedrijf van de bekende Britse zakenman en miljardair Richard Branson staakt zijn activiteiten en ontslaat het overgrote deel van het personeel. Het bedrijf zat in de financiële problemen na de mislukte lancering van een ruimteraket vanuit West-Europa begin dit jaar. Bijna alle werknemers van Virgin Orbit waren al met onbetaald verlof gestuurd, terwijl het management hard zocht naar nieuwe geldschieters. Dat is echter niet gelukt.

Het aandeel Virgin Orbit kelderde 40,3 procent. Het bedrijf uit het Californische Long Beach schrapt 675 banen, ofwel 85 procent van het personeelsbestand. De overige werknemers zullen werken aan het afbouwen van de activiteiten.

Beleggers reageerden daarnaast op nieuwe inflatiegegevens. Voor aanvang van de beurshandel bleek dat de favoriete maatstaf voor de inflatie van de Amerikaanse centrale bank in februari iets lager uitkwam dan verwacht. Bij een afkoelende inflatie zou de Federal Reserve kunnen besluiten om spoedig te stoppen met het verhogen van de rente om de inflatie te bestrijden.

Inflatie eurozone

Eerder op de dag bleek al dat de inflatie in de eurozone flink is afgekoeld door de dalende energieprijzen. De zogeheten kerninflatie, waar sterk schommelende prijzen voor energie en voeding niet worden meegenomen, nam daarentegen wel toe.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 33.016 punten. De brede S&P 500 won eveneens 0,5 procent tot 4070 punten en techbeurs Nasdaq steeg ook 0,5 procent tot 12.071 punten. De Nasdaq stevent af op een koerswinst van bijna 15 procent in het eerste kwartaal.

Nikola

Nikola zakte 15 procent. De fabrikant van elektrische vrachtwagens kondigde aan 100 miljoen dollar te willen ophalen met de uitgifte van aandelen.

Charles Schwab verloor 0,4 procent. Analisten van Morgan Stanley hebben het advies voor de bank verlaagd. Het is voor het eerst in zeven jaar dat Charles Schwab niet meer op de kooplijst staat van Morgan Stanley.

Banken in de plus

Andere Amerikaanse banken lieten aan het einde van de woelige maand voor de bankensector een plus zien. De grote banken JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America wonnen tot 1,2 procent. De regionale banken First Citizens Bank en Western Alliance Bancorp stegen tot 1 procent.

De euro was 1,0884 dollar waard, tegen 1,0899 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 75,31 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

4 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

7 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

7 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

8 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

9 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

9 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

9 uur geleden