Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimtevaartbedrijf Virgin Orbit keldert op Wall Street

Ruimtevaartbedrijf Virgin Orbit keldert op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Virgin Orbit ging vrijdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaartbedrijf van de bekende Britse zakenman en miljardair Richard Branson staakt zijn activiteiten en ontslaat het overgrote deel van het personeel. Het bedrijf zat in de financiële problemen na de mislukte lancering van een ruimteraket vanuit West-Europa begin dit jaar. Bijna alle werknemers van Virgin Orbit waren al met onbetaald verlof gestuurd, terwijl het management hard zocht naar nieuwe geldschieters. Dat is echter niet gelukt.

Het aandeel Virgin Orbit kelderde 40,3 procent. Het bedrijf uit het Californische Long Beach schrapt 675 banen, ofwel 85 procent van het personeelsbestand. De overige werknemers zullen werken aan het afbouwen van de activiteiten.

Beleggers reageerden daarnaast op nieuwe inflatiegegevens. Voor aanvang van de beurshandel bleek dat de favoriete maatstaf voor de inflatie van de Amerikaanse centrale bank in februari iets lager uitkwam dan verwacht. Bij een afkoelende inflatie zou de Federal Reserve kunnen besluiten om spoedig te stoppen met het verhogen van de rente om de inflatie te bestrijden.

Inflatie eurozone

Eerder op de dag bleek al dat de inflatie in de eurozone flink is afgekoeld door de dalende energieprijzen. De zogeheten kerninflatie, waar sterk schommelende prijzen voor energie en voeding niet worden meegenomen, nam daarentegen wel toe.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 33.016 punten. De brede S&P 500 won eveneens 0,5 procent tot 4070 punten en techbeurs Nasdaq steeg ook 0,5 procent tot 12.071 punten. De Nasdaq stevent af op een koerswinst van bijna 15 procent in het eerste kwartaal.

Nikola

Nikola zakte 15 procent. De fabrikant van elektrische vrachtwagens kondigde aan 100 miljoen dollar te willen ophalen met de uitgifte van aandelen.

Charles Schwab verloor 0,4 procent. Analisten van Morgan Stanley hebben het advies voor de bank verlaagd. Het is voor het eerst in zeven jaar dat Charles Schwab niet meer op de kooplijst staat van Morgan Stanley.

Banken in de plus

Andere Amerikaanse banken lieten aan het einde van de woelige maand voor de bankensector een plus zien. De grote banken JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Citigroup en Bank of America wonnen tot 1,2 procent. De regionale banken First Citizens Bank en Western Alliance Bancorp stegen tot 1 procent.

De euro was 1,0884 dollar waard, tegen 1,0899 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 75,31 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

2 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

3 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

4 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

8 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

8 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

10 uur geleden