Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimtevaartbedrijf Jeff Bezos bouwt commercieel ruimtestation

Ruimtevaartbedrijf Jeff Bezos bouwt commercieel ruimtestation

KENT (ANP/BLOOMBERG) - Het ruimtevaartbedijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos gaat een commercieel ruimtestation bouwen. Blue Origin gaat daarvoor samenwerken met branchegenoot Sierra Space. Het ruimtestation met de naam Orbital Reef zou in de tweede helft van dit decennium in een baan om de aarde moeten zijn gebracht en volledig kunnen functioneren.

Volgens Blue Origin kan iedereen naar het ruimtestation afreizen als daar maar voor wordt betaald. Het bedrijf rept in een persbericht van onderzoekers, maar ook van commerciƫle klanten. Blue Origin zet volop in op ruimtetoerisme om daarmee een deel van zijn lanceringen terug te verdienen. De afgelopen tijd ging Bezos zelf al de ruimte in en maakte Blue Origin naam met het veilen van een plekje op die vlucht dat uiteindelijk naar de 18-jarige Nederlander Oliver Daemen ging. Ook nam Blue Origin acteur William Shatner, bekend als Captain James T. Kirk uit Star Trek, mee de ruimte in. Daarmee wil het bedrijf naamsbekendheid verkrijgen en meer rijke mensen trekken die de ruimte in willen.

De bouw van het ruimtestation wordt ook ondersteund door vliegtuig- en ruimtevaartbedrijf Boeing. Daarnaast is de Amerikaanse universiteit Arizona State University betrokken bij het project.

Meer uit Financieel

Tesla voert autoverkopen weer op na jaar vol controverses

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen hoger na zwak Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.

1 uur geleden
Afgesproken cao-lonen FNV stijgen 3,4 procent, vakbond wil meer

UTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.

3 uur geleden
Gall & Gall sluit cao-akkoord met vakbond CNV

ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.

3 uur geleden
Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

4 uur geleden
Groot havencontract voor Boskalis en Van Oord in Zweden

PAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad LuleƄ in het noorden van Zweden.

4 uur geleden
Zuivelwerkgevers en vakbonden eens over nieuwe cao na stakingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.

5 uur geleden