Ruimtevaartbedrijf Branson plant eerste vlucht met klanten
MOJAVE (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic van Richard Branson wil eind juni voor het eerst een commerciële vlucht uitvoeren met passagiers. Italiaanse wetenschappers vertrekken dan vanuit Spaceport America in New Mexico in de VSS Unity.
De vlucht moet tussen 27 juni en 30 juni plaatsvinden en wordt gezien als een mijlpaal voor het ruimtevaartbedrijf. De honderden ruimtetoeristen die kaartjes hebben gekocht bij Virgin Galactic krijgen na veel vertraging uitzicht op een reis naar de ruimte.
De bemanning van de eerste commerciële missie, Galactic 01, gaat gewichtloze experimenten uitvoeren. Begin augustus volgt nog een tweede missie. Het bedrijf heeft nog niet gezegd wie dan mee mogen. Het gaat mogelijk om toeristen die jaren geleden al een kaartje hebben gekocht. Die groep bestaat uit zo'n achthonderd mensen uit tientallen landen.
Virgin Galactic heeft de VSS Unity inmiddels vijf keer naar de ruimte en terug laten vliegen. Oprichter Branson ging in 2021 al eens mee aan boord van het toestel, maar vluchten met betalende klanten lieten op zich wachten. Het bedrijf heeft de hoop uitgesproken in de nabije toekomst maandelijks vluchten te kunnen uitvoeren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
1 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
10 uur geleden