Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimtevaartbedrijf Branson plant eerste vlucht met klanten

Ruimtevaartbedrijf Branson plant eerste vlucht met klanten

MOJAVE (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic van Richard Branson wil eind juni voor het eerst een commerciële vlucht uitvoeren met passagiers. Italiaanse wetenschappers vertrekken dan vanuit Spaceport America in New Mexico in de VSS Unity.

De vlucht moet tussen 27 juni en 30 juni plaatsvinden en wordt gezien als een mijlpaal voor het ruimtevaartbedrijf. De honderden ruimtetoeristen die kaartjes hebben gekocht bij Virgin Galactic krijgen na veel vertraging uitzicht op een reis naar de ruimte.

De bemanning van de eerste commerciële missie, Galactic 01, gaat gewichtloze experimenten uitvoeren. Begin augustus volgt nog een tweede missie. Het bedrijf heeft nog niet gezegd wie dan mee mogen. Het gaat mogelijk om toeristen die jaren geleden al een kaartje hebben gekocht. Die groep bestaat uit zo'n achthonderd mensen uit tientallen landen.

Virgin Galactic heeft de VSS Unity inmiddels vijf keer naar de ruimte en terug laten vliegen. Oprichter Branson ging in 2021 al eens mee aan boord van het toestel, maar vluchten met betalende klanten lieten op zich wachten. Het bedrijf heeft de hoop uitgesproken in de nabije toekomst maandelijks vluchten te kunnen uitvoeren.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

3 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

4 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

5 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

7 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

10 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

10 uur geleden