Ruimtevaartbedrijf Branson plant eerste vlucht met klanten
MOJAVE (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic van Richard Branson wil eind juni voor het eerst een commerciële vlucht uitvoeren met passagiers. Italiaanse wetenschappers vertrekken dan vanuit Spaceport America in New Mexico in de VSS Unity.
De vlucht moet tussen 27 juni en 30 juni plaatsvinden en wordt gezien als een mijlpaal voor het ruimtevaartbedrijf. De honderden ruimtetoeristen die kaartjes hebben gekocht bij Virgin Galactic krijgen na veel vertraging uitzicht op een reis naar de ruimte.
De bemanning van de eerste commerciële missie, Galactic 01, gaat gewichtloze experimenten uitvoeren. Begin augustus volgt nog een tweede missie. Het bedrijf heeft nog niet gezegd wie dan mee mogen. Het gaat mogelijk om toeristen die jaren geleden al een kaartje hebben gekocht. Die groep bestaat uit zo'n achthonderd mensen uit tientallen landen.
Virgin Galactic heeft de VSS Unity inmiddels vijf keer naar de ruimte en terug laten vliegen. Oprichter Branson ging in 2021 al eens mee aan boord van het toestel, maar vluchten met betalende klanten lieten op zich wachten. Het bedrijf heeft de hoop uitgesproken in de nabije toekomst maandelijks vluchten te kunnen uitvoeren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
7 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
8 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
11 uur geleden