Ruimtevaartbedrijf Branson plant eerste vlucht met klanten
MOJAVE (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic van Richard Branson wil eind juni voor het eerst een commerciële vlucht uitvoeren met passagiers. Italiaanse wetenschappers vertrekken dan vanuit Spaceport America in New Mexico in de VSS Unity.
De vlucht moet tussen 27 juni en 30 juni plaatsvinden en wordt gezien als een mijlpaal voor het ruimtevaartbedrijf. De honderden ruimtetoeristen die kaartjes hebben gekocht bij Virgin Galactic krijgen na veel vertraging uitzicht op een reis naar de ruimte.
De bemanning van de eerste commerciële missie, Galactic 01, gaat gewichtloze experimenten uitvoeren. Begin augustus volgt nog een tweede missie. Het bedrijf heeft nog niet gezegd wie dan mee mogen. Het gaat mogelijk om toeristen die jaren geleden al een kaartje hebben gekocht. Die groep bestaat uit zo'n achthonderd mensen uit tientallen landen.
Virgin Galactic heeft de VSS Unity inmiddels vijf keer naar de ruimte en terug laten vliegen. Oprichter Branson ging in 2021 al eens mee aan boord van het toestel, maar vluchten met betalende klanten lieten op zich wachten. Het bedrijf heeft de hoop uitgesproken in de nabije toekomst maandelijks vluchten te kunnen uitvoeren.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
8 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
13 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
15 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden